Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy szüntessem meg ezeket a...

Hogy szüntessem meg ezeket a rémálmokat?

Figyelt kérdés

23/L vagyok, aszexuális. Nem volt még párkapcsolatom, nem is szeretnék, legfeljebb egy olyan kapcsolatot, aminek nem része a testiség.


Egyre többször álmodom azt, hogy terhes vagyok, és ezt rémálomként élem meg, múlt héten sírva ébredtem. Azt is álmodtam már többször, hogy megerőszakoltak, volt, hogy családtag. Hetekig rosszul éreztem magam ettől.


Nem értem, hogy honnan jönnek ezek az álmok, nappal sosem gondolkodok ilyesmin, nem foglalkoztat ez a téma. Mit tehetek, hogy ezek a rémálmok megszűnjenek?


(A szokásos kérdéseket megelőzve: hormonok rendben vannak, egészséges vagyok, nem ért trauma, nem bántalmaztak. Egyszerűen nem érdekel a szexualitás, nem vonz egyik nem sem. Kérlek ne akarjatok "megtéríteni".)



2020. júl. 20. 09:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az nem megtérítés, hogy azért álmodsz ilyeneket mert nyomás van rajtad. Vagy te nem vagy biztos magadban, vagy ert valaminoylan dolog a multban amit nem is gondolsz de nem tudsz feldolgozni.
2020. júl. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Sokszor azt a "tanácsot" kapom másoktól, hogy járjak valakivel, próbáljam ki, addig nem tudhatom, hogy aszexuális vagyok. Sokan nem értik meg, hogy erre nincs igényem. Megtérítés alatt ezt értettem, nem azt amit írtál.

2020. júl. 20. 10:07
 3/6 Phoney ***** válasza:
53%

Ez olyan, mintha valami tankönyvi eset volna az elfojtott szexualitásra.


Azért lehetsz „aszexuális”, mert valamilyen okból teljesen magadba fojtottad a szexualitásodat, csakhogy ettől még nem szűnt meg. (Persze gondolom nem emlékszel ilyesmire, mint ahogy arra sem, hogy miért fojtottad volna el.) Általában minél tökéletesebb valaminek az elfojtása (ez esetben az aszexualitás szintjéig), annál erőszakosabban fog előbb-utóbb kitörni, ezért is produkál olyan szélsőséges képeket az álmaidban, mint az erőszak és a terhesség.


Hogy mit csinálj, arra nincs recept (azon kívül, hogy kezdj kapcsolatot vagy menj terápiára), de a lényeg, hogy valahogyan ki kell majd békülnöd a szexualitásoddal. Majd ha nem élsz tagadásban, akkor nem lesznek róla rémálmaid.

2020. júl. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Nem tudom elképzelni, hogy miért fojthattam volna magamba. Nem emlékszem olyan időszakra, amikor szerettem volna kapcsolatot. Eleinte furcsa volt, nem is értettem, hogy a barátnőimet miért érdekli (általános iskola). Aztán azt hittem, hogy csak későn érő típus vagyok, de ez sem igaz, mert már 10 évesen elkezdtem kamaszodni testileg is, 11 évesen pedig már megjött a menstruációm. Gimiben már sejtettem, hogy ez a téma később se fog érdekelni.


Filmekben, könyvekben nem szokott zavarni a romantika és a szexualitás, de én csak azt a részét érzem át, amikor a szereplők törődnek egymással. Egy ölelés, egy kézfogás, beszélgetés, ilyesmi. Ezek nekem is jól esnek, de pl. egy csók már nem, semmi pluszt nem ad nekem.

2020. júl. 20. 10:35
 5/6 anonim válasza:
61%
26 L vagyok, amikor iskolás voltam, az osztálytársaim mindig azzal vagánykodtak hétfőn, hogy 25 éves pasikkal smároltak a hétvégi bulin. Nekem kamasz koromban is még undor fogott el, amikor szexről volt szó. Nagyon sokáig nem foglalkoztatott. Azóta természetesen volt szexuális kapcsolatom, de most 26 évesen kezdtem kinyílni ezen a téren. Úgy érzem, hogy most "értem be". Nekem is voltak hasonló álmaim. Engem folyton megerőszakoltak vagy csak meg akartak erőszakolni. Vagy meztelen voltam álmomban és mindenki engem nézett. Volt hogy szégyelltem, volt, hogy nem. Terhes is voltam többször álmomban. Szerintem ez teljesen egyértelmű, hogy a szexualitás elfojtása okozza. Szerintem legyél nyitott, mert ez természetes része az életnek. Az én személyes véleményem, hogy ami nem természetes, az nem jó. A te "aszexualitásod" szerintem nem természetes. Ettől függetlenül nem ítélkezem, mert ennek valami oka lehet, amit te sem tudsz. Én sokáig attól is rosszul voltam és undorodtam, ha egy férfi szerelemről beszélt nekem vagy színt vallott. Még 18 évesen is. Pedig akkor már kellett volna érdeklődést mutatnom. Szerintem a világ legegészségesebb dolga, hogy ha megfelelő partnert találsz, felfedezed a tested és a szexualitásod. Sőt én mindenkit buzdítanék, hogy ismerje meg a testét!
2020. júl. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Én nem tartom undorítónak, csak nem érdekel a téma. Nem szeretném, ha valaki megcsókolna, de ha mások csókolóznak, az nem zavar, csak nem érzem át a dolgot, viszont sokszor mosolyt csal az arcomra, mert azt látom, hogy szeretik egymást.


A szexet se tartom undorítónak, csak nem érzek késztetést arra, hogy kipróbáljam. Ezeket a jeleneteket viszont nem szeretem a filmekben, mert sokszor nem az érzelmekről szólnak, hogy szeretik egymást, hanem csak egy töltelék jelenet, amit minden filmbe bele kell erőltetni.

2020. júl. 20. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!