Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen mentális probléma ez?

Milyen mentális probléma ez?

Figyelt kérdés
Nagyon nehéz megfogalmaznom, még a pszichológusomnak sem tudom értelmesen elmagyarázni. Néha úgy érzem hogy valami nem jó. Olyan érzésem van hogy rosszul vagyok teljesen, fizikailag semmi tünetem nincs ilyenkor, csak mintha rosszul lennék hirtelen, mintha összeomlana a világ körülöttem. Meg mintha fura lenne mozogni 1-2 másodpercre, és akkor is mintha a lelkem rosszul lenne 1-2 másodpercre. Nem tudom ezt jobban megfogalmazni sajnos. Pánikbetegség nem lehet, az több tünettel járna, nekem volt az is. Ilyenkor mindig komoly leszek, nem akarnék senkivel sem beszélni, mindenkit elutasítok bármivel jön hozzám, hogy rosszul vagyok. Sajnos tudom mi hozza ki nekem ezeket a tüneteket, egy hosszan tartó idegtépő, traumás időszak a múltamban sajnos.. de miért most jön ki!?

2020. júl. 22. 22:20
1 2
 1/11 anonim válasza:
szerintem szorongás
2020. júl. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mikori múlt?
2020. júl. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Fél éve fejeződött be ez a rossz időszakom
2020. júl. 22. 22:49
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem először szervi okot kell keresni.

Nem szedsz valami gyógyszert?...

Mérgezés is lehet.

2020. júl. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De pont ez az hogy fizikai tünetem nincs, hogy pl fáj a szivemnél vagy valami, mert akkor egyertelmu lenne hogy kardiologus. Hanem lelkileg strapál valami
2020. júl. 22. 22:54
 6/11 A kérdező kommentje:
Protonpumpa gátlót szedek refluxra, az is stressz miatt van
2020. júl. 22. 22:55
 7/11 A kérdező kommentje:
Olyan mintha pánikrohamot kapnék félelemérzet, zihálás nélkül. Akkor volt ilyen érzésem mielőtt pánikrohamot kapnék.
2020. júl. 22. 22:56
 8/11 anonim ***** válasza:

Vagy a stressz miatt van, vagy inkább ismét előjött a pánikbetegséged csak egy másik formában

Én mint majd egy majd egy évtizedes pánikbeteg tapasztaltam már, hogy a pánikbetegség százféle módon jelentkezhet

Bizonyos alapvető tünetei az összes pánikbetegnek hasonlóak de még a kórházban sem tudják eldönteni sokszor, hogy mi bajod van az orvosok, pedig csak pánikrohamod van de a tünetek annyira súlyosak és annyira változatosak, hogy egy tapasztalt orvos sem tudja mindig megmondani, hogy "ez most épp egy pánikroham"

Csak vérvétel és EKG elvégzése után biztosak benne, hogy pánikbetegségről van szó annyira komplikált és változatos tüneteket tud mutatni a pánikbetegség

Nekem is előjön néha a refluxom de ahhoz nagyon stresszelnem kell

Fordulj pszihiáterhez, hogy írjon fel másik gyógyszert vagy irjon fel nagyobb dózisú gyógyszert ha jelenleg rosszul érzed magad

2020. júl. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Vérvételen voltam 2 hete, az jó lett, ekg-t nem csináltak, de az orvos meghallgatta a szivemet, azt mondta szabályosan ver. 5 percig figyelte
2020. júl. 22. 23:15
 10/11 anonim ***** válasza:

Pedig egy EKG-ra felrakhatott volna

Szerintem ismét előjött a pánikrohamod csak más tünetekkel

Ha a vérvétel jó akkor szervi bajod nincs, tehát idegi alapú a probléma biztosan, amit phszihiáterrel kell kezeltetni

2020. júl. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!