Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Helyes a következtetésem?

Helyes a következtetésem?

Figyelt kérdés

Életképtelen vagyok egyedül, a családom vagy az épp aktuális partnerem nélkül már rég az utcán lennék vagy inkább a koporsóban. Nem vagyok képes majdnem 30 évesen az önálló életre, nem tudok fizetni egy albérletet, nem szeretek és nem tudok sokáig egyedül lenni, mindig mások támogatására szorulok (érzelmileg és anyagilag is). Belefáradtam ebbe. Nem akarok mások terhére lenni. Sokszor hallom meg olvasom itt is többek közt, hogy aki felnőtt fejjel nem képes megállni önállóan a lábán, az inkább akassza fel magát. Én is ezt a megoldást látom. Megrekedtem egy 15 éves szintjén, aki igényli még a gondoskodást, de ez lehet, hogy csak a borderline miatt van, ezzel vagyok diagnosztizálva kb 4 éve.

Tehát aki huszonévesen egy tizenéves szintjén van, azzal teszi a legtöbb jót a társadalomnak, ha inkább kiszáll az életből?


2020. júl. 22. 23:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%

Nyugalom! Ez legyen az utolsó, hogy "kiszállsz az életből".

Mindig van lehetőség a változásra.

Szerintem az sem lenne baj, ha felkeresnél egy pszichológust, hidd el sokat segítene.

Kitartást!

2020. júl. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

járok pszichológushoz, de semmit nem segít

csak pénzkidobásnak érzem, és ez a pénz mehetne jobb helyre is valami rászorulónak, emiatt is szrul érzem magam..

2020. júl. 23. 00:11
 3/12 anonim ***** válasza:
Akkor nem jo a terapia vagy a pszichologus. Van, aki 3-4. alkalommal talalja meg a megfelelot, vagy addigra jut el addig, hogy nem csak az eletert, a halalert is tenni kell, melo van vele. Meg a jo pszichologus megtalalasaval is, meg az onmagunkon dolgozassal is. Ez kb ugyanannyi energia. Csak az egyik esetben nivos eleted lesz, a masikban meg semmilyen.
2020. júl. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A bordisagbol nem kovetkezik ui. a lustasag. Harmadik valaszolo voltam.
2020. júl. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

ő már a sokadik pszichológus, a sokadik terápiás módszer, sokadik pszichiáter is van mellette és sokadik gyógyszer is

honnan veszed, hogy lusta vagyok?

2020. júl. 23. 00:58
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem veszem. Te magad irtad le :) "Nem vagyok képes majdnem 30 évesen az önálló életre, nem tudok fizetni egy albérletet, nem szeretek és nem tudok sokáig egyedül lenni, mindig mások támogatására szorulok (érzelmileg és anyagilag is)"


Sertes szandeka nelkul valaszoltam. Nem lehet meguszni a miertek kereseset, es a miertek keresesebe rakott melot.


Sajnalom, hogy nem talalsz megfelelo szakembert es terapias modszert, azt is, hogy nem tudjuk, miert nem talalsz, mi az oka.


Van, amikornem lehet segiteni, igen. Olyankor tobbnyire kb lehetetlen, amikor megoldaskereses helyett kifogaskereses van.

2020. júl. 23. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nagyjából ugyanaz a helyzetünk, viszont nekem soha nem volt kapcsolatom es nem is lehet... 26 eve egyedül vagyok, barátok, kapcsolat es testvér nélkül. En is életképtelen vagyok egyedül... Csak en a borderline melle meg bipolaris es kenyszerbeteg is vagyok. Bar a gyógyszert meg nem kezdtem el szedni, a pszichológus tényleg semmit sem er. Rengeteget bőgök, duhrohamaim vannak, sokszor napokig nem is eszem. Szó szerint teljesen életképtelen vagyok, pont mint az “apám”. En kizárólag az öngyilkosságban látom a megoldást, sajnos egyelőre meg gyáva vagyok hozza es a módszer sincs meg. Viszont nekem ha lehetne kapcsolatom, az úgy érzem megmenthetne, neked ennyi előnyöd van.
2020. júl. 23. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

ez miért jelentené azt, hogy lusta vagyok?

kifogáskeresés? nincs olyan, amit ne próbáltam volna. volt, hogy pl. elmentem fizikai munkát csinálni, hátha az való nekem, nem a szellemi.

ez lustaság lenne és kifogáskeresés?

épp ez az, hogy ahelyett, hogy feladtam volna, próbálkoztam.

a miérteket szerintem már megtaláltam, csak az kevés, attól még nem leszek jól, hogy tudom, hogy a nagyapám megerőszakolt.


7-es, sajnálom, hogy ez a helyzet veled, de a kinek a rosszabb verseny full értelmetlen. én az 5 százalékát nem írtam le, hogy mi van velem, én is bipoláris is vagyok többek közt.

2020. júl. 23. 06:52
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

"próbálkoztam" Szerintem akkor próbálkozz még csak most kitartóbban. Úgy gondolom, hogy nem szórakozni születtünk a Földre, hanem tapasztalni, és küszködni. Vkinek könnyebb az élet, másoknak meg nehezebb. De amíg van aki szeret és gondoskodik rólad, addig hülyeség lenne kinyírni magad.

És az is lehet, h pár éven belül természetes halállal távozol, pl elüt egy busz vagy betegségben. Nem kell siettetni a halált, jön az majd magától is. És halott még nagyon sokat lehetsz, élő jóval kevesebb ideig.

2020. júl. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
25 éves lány vagyok. Én is itthon élek, soha nem volt párkapcsolatom és soha nem is lehet. Súlyos OCD-s vagyok és pszihotikus bipoláris affektív zavarom is van. Szociális fóbia agora fóbia neurózis klinikai depresszió pánikbetegség. Le vagyok százalékolva rehabilitációs munkát végzek amit mindennap el tudok látni. De magamat nem tudnám ellátni. A családom nélkül már réges régen az utcán kötöttem volna ki, vagy meghaltam volna. Sokáig nekem sem használt semmi sem. De aztán bekerültem a pszichiátriai osztályra, és ott pszihoterápia kombinációja segített és felírtak egy olyan gyógyszert ami a mai napig hatásos. Így ki tudok mozdulni itthonról. Soha nem szabad feladni a reményt! Ha nekem sikerült neked is fog! Remélem mihamarabb javul a helyzeted! Remélem tudtam segíteni! A legjobbakat kívánom neked!
2020. júl. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!