Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichoterapia,kognitiv...

Pszichoterapia,kognitiv terapia valakinek bevált ? / Szorongasos betegsegek,panikbetegseg,fóbia.) Ellen. Ha igen ,mennyi idot vett igenybe ?

Figyelt kérdés
2020. júl. 24. 22:22
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Nem igazán. Magyjából semmire nem jó a pszichoterápia. Kevés ember van, kinek használ. Inkább ne költsd ilyenre a pénzed. Beszélgess egy barátoddal vagy valakivel a problémádról, akiben megbízol, azzal többre mész.
2020. júl. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szoval hiaba ennyibe kerul ,megsem jo? Alkalmankent kb 12-15 ezer.
2020. júl. 24. 22:40
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért nem igaz h nem segít. Habár en anno írtam pszichológushoz nem sokat jutottunk előrébb, mert egyáltalán Bem voltam nyitott a dologra és remekül beszélek a semmiről órákig, nehogy komoly témáról kelljen beszélni. DE! Volt egy alkalom ami azért ugy megfogott és segített abban hogy tudjak változtatni az adott dologban amiért felkerestem, viszont a többi alkalmat feleslegesnek éreztem.

Ennek ellenére több barátom és 2 testvérem és jár/ járt pszichológushoz és mindenki pozitív tapasztalattal gazdagodott, sokat segített nekik az adott területen. Ehhez szerintem két fontos dolog kell: az egyik, ami bennük meg volt, hogy nyitottak voltak a dologra, nem kodositettek, nem csevegtek, hanem keményen dolgoztak azon h javulást érjenek el. A másik ami rendkívül fontos h meglegyen a szimpátia és a bizalom a pszichologussal és ez lehet nem megy rogton az elsővel, mérni kell olyankor felallni és váltani. Most így pár évvel később mar úgy érzem sokkal nyitottabb vagyok a dologra és gondolkozom megint h felkérések egy szakembert mert így mar úgy érzem sokat tudna adni a terápia, ha találok egy jo szakit.

2020. júl. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bocsi az elírásokért....
2020. júl. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Es kb ez mennyi ido mire "hatasa lesz"?
2020. júl. 24. 22:46
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
En egy nehéz egyetemi felevem kezdetekor kerestem fel, mert úgy éreztem osszeroppanok, előző félévben több vizsgára nem tudtam bemenni mert annyira panikoltam, szorongtam, meg voltam róla győződve h kirugnak az egyetemről (persze soha a közelébe se kerültem kirugasnak). Kb a második alkalommal volt egy kulcs mondata ami nálam olyan jelentőséggel bírt hogy atsegitett a legnehezebb pillanatokbn is, aztán mikor láttam h megy ez, megjött kicsit az onbizalmam és megjobban lettem. De ez mindenkinél tök egyéni en 10x mentem de a második alkalom után szartam az egészre, és nem is érzem úgy h a megfelelő szakembert választottam, kedvem se volt így 10 alkalmat beszéltünk az elején és utána ott is hagytam. De ez szerintem mindenkinél tök egyéni. Mondom most gondolkozom h újra menjek egy adott gond miatt, de 8-10 alkalomnal többet nem hiszem h mennék, mert annak számomra nincs értelme h évekig ott uldogelek, de azt is hozza tennem h átlagos problémák miatt mentem/megyek pl túlzott stressz, önbizalom hiány ilyesmi, tehát azért nálam nincs semmi komolyabb dolog
2020. júl. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

Az első vagyok. Hát, ez olyan mint a zsákbamacska. Simán benne van a pakliban, hogy sok-sok pénzt csak kidobálsz az ablakon és semmi eredménye nem lesz. Ha neked nem gond ez, hogy nem tudni, mész-e vele valamire vagy nem és nem gond a pénz... De nincs még egy ilyen szolgáltatás, ahol ennyire ne lehetne tudni előre, hogy a pénzed csak elúszik, vagy kapsz is érte valamit. Hiába fordítja rád az időt a pszichológus, ha semmivel nem vagy azzal előbbre, hiába kap érte pénzt. Bármi más szolgáltatásnál egyértelmű, hogy mit kapsz a pénzedért, itt lehet mellébeszélni.


Én több pszichológusnál is jártam, és egyik sem nyújtott olyan hú de sokat, kb. olyan kérdéseket tettek fel, amiket én is feltennék annak, akinek olyan problémája van. Barátok is teljesen ugyanazt nyújtják, csak ők ingyen.


Én pedig nagyon jól tudtam, mit akarok elérni, csak azt nem értettem, mi akadályoz benne. Ezt a pszichológus sem értette meg, és annyiban maradt. Ennyit erről, ehhez nem kell szakértelem. Mondom, barátokkal vagy bárkivel el tudsz beszélgetni a problémáidról, a problémáid okáról, a hangulat is jobb beszélgetés közben, és talán még többre is mész.


És egyébként egy baromi mocskos dolog elszedni az ember pénzét úgy, hogy nem mondják el egyértelműen az elején, hogy lehet, hogy semmi eredménye nem lesz. Mondom, bárhova mész, bármilyen szolgáltatást veszel igénybe, egyértelmű nagyjából, mit kapsz érte. Bemész a boltba, veszel egy tévét, lesz egy tévéd, pl. 80 ezerért. Ha elromlik, van rá garancia. Fogászaton megcsinálják a fogad 80ezerért, tegyük fel. ha elromlik utána nem sokkal, az orvos hibája. A pszichológusra elköltesz 80ezret, lehet, semmi eredménye, és előre ezt nem mondják meg, hogy ez benne van a pakliban!! Oké, ha mondjuk egy masszázsra mész 10ezerért, és tudod előre, hogy esetleg nem fog segíteni, csak 10ezer forintod úszik el, de a pszichológus bájcseveg veled több alkalmon át hiába, és csak mert neki az ideje megy vele, azért fizetsz érte, hiába nem kapsz érte semmit.

2020. júl. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Hat egy maganrendeles vagy fogorvos is ugyanilyen zsákbamacska....jársz orvosrol orvosra mire találsz egy normalisat közben mindenkinek fizetsz szeded a sok gyógyszert felrekezelnek vagy hatszor, mire találsz egy tényleg jo orvost, ha egyáltalán találsz. Fizeted a tb-t de sokszor nem kapsz normális ellátást hiába fizeted. Elrontanak és műtétet, szó nélkül viseled a következményeit mert pert úgysem nyerhetsz és meg lehet magyarázni mi kiért történt....fogorvos sem javít ki ingyen semmit. De ilyen az élet. Ha kaját rendelsz, az is lehet szar kész vagy nem az amire számítottal, elmész hajat festetni, elrontják ingyen nem javítja ki a fodrasz se (többször jartam így neves szalonokba, hiába balheztam elküldtek a picsaba). Volt hogy drága cipom tönkrement két hét után és nem voltak hajlandóak kicserélni csak javítgatni, persze minősíthetetlen ahogy az kinézett, mehettem volna tovább perelhettem volna de felesleges....ilyen az élet sajnos....de a nagyobb problémákat egy baráti beszélgetés nem oldja meg, ha keg csak azt mondogatja magának biztos minden szakember át akar bszni, akkor soha nem fog egyről a kettőre jutni...
2020. júl. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!