Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szerelemtől tényleg fájhat...

A szerelemtől tényleg fájhat a szív?

Figyelt kérdés
Kérlek javítsatok ki ha nem így van, de szerintem ez tény hogy a szerelmet, a szeretetet a lelkünkben érezzük és nem a szívünkben, hiszen ez egy mentális dolog, szóval a kettőnek elvileg semmi köze egymáshoz. ELVILEG. Eddig nem értettem miért hozzák szóba egymással ezt a két dolgot, miért vetíti ezt a világ, mivel biológiailag nincs ebben szerepe a szívnek. Viszont ma, mikor eléggé magam alatt voltam és ürességet,el nem mondható hiányt éreztem egy fiú miatt, csak úgy a semmiből elkezdett szó szerint fájni, szúrni a szívem. Akkor mégis csak köze lehet a szívnek a szerelemhez, szeretethez? Veletek is biztos történt már ilyen. Van erre valami magyarázat?

2020. júl. 24. 22:49
A kérdező szavazást indított:
Igen, közük van egymáshoz
Nem, a kettőnek nincs köze egymáshoz
28 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Nézz utána a megszakadt szív szindromának. Létező dolog. Olyan mint ha infarktusod lenne-miközben teljesen normális az EKG-d és minden.
2020. júl. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Az első jól írja. Nekem is volt már ilyen, féltem, hogy valami bajom lesz belőle.
2020. júl. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem annyi, hogy a gyomorszájhoz közel van egy szívideg és a gyomorsav okozta fájdalom áthúzhat a szívidegre. Én speciel pont szerelmi bánatnál nem éreztem, de pokoli fájdalom csapott régebben a szívembe, ami különösen stresszes időszakban jött elő, többször kivizsgáltattam magam a szívemre, már az egésztől kezdtem pánikbeteggé válni, mert rettegtem az infarktustól (mindezt 19 éves fiatal lányként.) Időnként mostanában is visszajön, de már ritkán. Sokat segít, hogy nem félek tőle, rájöttem, hogy tényleg nem szíveredetű. Azt valahol olvastam, hogy a gyomorszáj és a szívideg közelsége miatt áthúzhat a fájdalom refluxnál, és így raktam össze kb. 20 év után, hogy már akkor is sok lehetett a gyomorsavam és ez okozta azokat a borzalmas szívbe való villámcsapásokat. Ma is volt egyébként, most pl. túl sok kólát ittam, azt is megfigyeltem, hogy sok szénsavas ital után is van ilyen nekem.
2020. júl. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Hallottam olyanról, hogy idős emberek, akik együtt élték le az életüket, majd az egyikőjük sajnos meghalt korából kifolyólag, a másik fél “belehalt” a szomorúságba. Úgy mond “megszakadt” a szíve. Szerintem abszolút lehetséges, hogy a lelki fájdalmak megjelenhetnek fizikai formában is. Nagyon sok betegségnek is van lelki oka. Pl. ha fáj a gyomrod, de nincs konkrét oka (ételmérgezés, telezabáltad magad stb.) akkor a lelkedben kell keresni a problémát. Valamit az életedben lehet nem tudsz “megemészteni”, elfogadni így a gyomrod is “kidobja”.
2020. júl. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
A lelki fájdalmak ki tudnak hatni a testre. Szerelmi bánatnál például, nyomást érezhetsz a mellkasodban, fájhat tőle a szíved. Nekem a stressztől a gyomorsavam lesz sok, ami hányingert okoz. A depresszió nekem achilles-íngyulladást váltott ki, amint sikerült kimászni belőle, el is múlt. Szóval igen, ez egy létező dolog.
2020. júl. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A szerelem felerősít mindent. A jót mégjobbá a rosszat mégrosszabbá. És igen a kettőnek köze van egymáshoz.
2020. júl. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez igaz, ez a broken heart syndrome, vagyis a megtört szív szindróma. Szerencsére kezelhető, nem lesz maradandó károsodás, nem kell gyógyszer szedni. Tapasztalat. 27/N
2020. aug. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!:)
2020. szept. 12. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!