Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Általánosságban melyik gyógysz...

Általánosságban melyik gyógyszercsoport a "károsabb": antidepik vagy nyugtatók?

Figyelt kérdés
Nyugtatóból van egyáltalán olyan, ami nem benzo?

2020. júl. 25. 11:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
antidepresszánsok károsabbak
2020. júl. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés. Mit értünk káros alatt? Hogy maradandó bajt okoz? Vagy, a függôség kialakulása miatt?

Van nem benzo típusú nyugtató: a buspiron hatóanyagúak pl. Nem benzok.

2020. júl. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Atarax se benzo, de nem is igazan hatekony szerintem.
2020. júl. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Pl. maradandó baj vagy elváltozás okozás, biza.

Azt is hallani, h egyeseket átmenetileg sterillé tett antidepresszáns.

2020. júl. 25. 13:56
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok. Szerintem ez nagyon kiszamithatatlan es egyenfuggo. Van, aki az elejen nincs is rosszul az antidepiktol, van akin meg minden mellekhatas elojon, amig nem “szokja” meg a szervezete a gyogyszert.. van, aki siman leteszi es nem lesz tole rosszul, van aki fokozatosan mg-onkent csokkenti es megis jelentkeznek tunetek...


Ezek okozhatnak hizast is, es nem csak amiatt, h noveli az etvagyat es tobbet eszel, hanem lelassitja az anyagcsered, meg a hormonokba is be tud kavarni... ismerek olyat, aki tudvan, h a hizas mellekhatas dietazott kokemenyen,kb alig evett es igy is felhizott jo par kg-t....

Bar a hizas talan a legkevesbe para mellekhatas az osszeskozul.

Pl. A legtobb antidepi/nyugtato ototoxikus es okozHAT fulcsengest, ami nem mulik el azutan se , h letetted a gyogyszert.

De ez mind olyan, h vagy elojon nalad vagy nem. Franc se fogja megmondani.

A benzoknal meg ugye iszonyat hamar kialakul a tolerancia es emelheted az adagot, h hasson... az meg azert baj. Allitolag a nagy dozisu benzokrol a lejoves hosszabb es rosszabb, mint a heroinrol..


Ugyanakkor meg nem veletlen lettek ezek a gyogyszerek kitalalva. Sokszor “karosabb” , ha az ember nem szedi be őket...


Szoval sajna nincs valasz a kerdesedre. Legalabbis a reszemrol nem:D

2020. júl. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja es meg annyi, h latom az escitalopramot adtad meg kulcsszonak, na az az antidepi elvileg a legmodernebb es a legjobban toleralhato!
2020. júl. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
6 ehhez képest cifra dolgokat írnak a betegtájekoztatójában. Nem szeretném átélni őket.
2020. júl. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
1. Miért? Nem kötekedni akarok tényleg érdekel a válasz.
2020. júl. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
7-es igen tudom.. nekem is azt írták fel,de inkább el se kezdtem:D de még így is azt mondják az a legjobban tolerálható. Ráírni meg mindent rákell ugyebár...:/ én azt mondom, van azért az a helyzet, amikor sajnos igen is kell a gyógyszer. Es mellé a terapia!
2020. júl. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én már egy ideje gondolkozom ezen csak rettegek a mellékhataoktól. Az orvos szerint nincs veszteni valóm.

Csak az állasom ami nélkül meg utcára kerülök hamar. Szóval nehéz ügy.

2020. júl. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!