Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen betegség lehet ez?

Milyen betegség lehet ez?

Figyelt kérdés

Az ember egyik pillanatról a másikra megváltozik, magába fordul, nem szól senkihez, csak néz maga elé, vagy behunyja a szemét, leveri a víz, ha szólnak hozzá sem válaszol semmit, ha kérdezik sem.Fizikailag hozzá lehet érni, de arra sem reagál. Ez ahogy jön úgy el is "tűnik" hirtelen ez a viselkedés. Ezt nem előzi meg semmiféle veszekedés, vagy egyéb dolog, ez tényleg hirtelen jön, és hirtelen megy. Éjszaka általában nem alszik, nappal alszik, ha tud. Pszichàter kezelte, az frontint és xanaxot írt neki, ezeket tavaly szedte, de idén már nem, mert állítása szerint komoly függőséget okozott nála(Ennyit mondott el nekem nemrég).

Hiába kérdezem nem mondja meg mi ez nála pontosabban. Páromról van szó (friss kapcsolat, pár hetes). Szerintem nagyon okos, programoz, zenél, több jogosítványa is van, stb. Tudom, ne kérdezgessem, majd elmondja, ha akarja, de az az érzésem, hogy nemigen fogja elmondani nekem.

Mire tippeltek? Mi lehet ez? Abszolút nem vagyok jártas a témában, ezért kérdezek itt.

A kérdésem száz százalékosan komoly.


2020. júl. 28. 07:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Talán disszociáció, (?) de nem vagyok benne teljesen biztos.

Derealizáció alatt hasonlót szoktam tapasztalni. Kívülről úgy néz ki hogy ülök egy helyben, egy pontra bámulok, és nem reagálok semmire.

A valóságot ilyenkor torznak érzékelem, mintha nem lenne valóságos. Néha a körülöttem lévő bútorokat/tárgyakat nagyobbnak/kisebbnek érzékelem mint valójában. Minden álomszerűnek, hamisnak tűnik. Ilyenkor általában "befagy" az agyam, nem tudok gondolkodni, és nem hallom azt se ha beszélnek hozzám. Nálam max pár óráig szokott tartani.

Vagy esetleg ami még eszembe jutott az esetleg PTSD, mint lehetséges ok. Ha tegyük fel akaratlanul is mondtál, vagy tettél valami olyat ami tudat alatt emlékezteti a múltbéli traumákra akkor érthető ez a válaszreakció. Ezek a "triggerek" nem mindig logikusak, tehát lehet hogy számodra teljesen észrevehetetlen volt. Teljesen hétköznapi témák/dolgok is tartozhatnak ide, nem feltétlen kell durva dologra gondolni.

2020. júl. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem. Kimaradt még az, hogy egyszer lefeküdt mellém, és csak enyhén rángatózott, és gyorsabban vette a levegőt is. Kérdeztem mit csináljak, hívjak-e mentőt, de ő csak azt hajtogatta, hogy nem, neki nincs semmi baja, maximum egy Xanax segítene. De azt meg nem tudtam neki adni. Szóval egy jó ideig feküdtem mellette, és simogattam, mert mentőt hívni meg nem engedett. Másnap hiába kérdeztem nem mondott semmit. Legközelebb hívjak rá mentőt? Ez pánikroham lehetett?
2020. júl. 28. 08:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy ilyenkor szorongasos rohama, panikrohama van?
2020. júl. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is erre tippelek, de sajnos nem tudom, mert nem mond semmit. :/
2020. júl. 28. 08:53
 5/5 anonim ***** válasza:

De miert a Xanax a hibas? Nem fuggoseget okoz, hanem egy egesz eletet le lehet elni diszfunkcionalisan, pokolban. Es lehet pl Xanaxot szedve elni es kepesnek lenni a normalis tevekenysegekre.

Pl panikrohamai vannak. En csak azt tudom, ha elutasitja a gyogyszert, igy marad vagy rosszabb lesz. Husz eve nyertem vissza az eletem, gyogyszerrel. Jo a majfunkciom, minden ertekem. Miert kellene nem szednem es rosszul lennem? Elotte husz evig pszichologusok, meg kineziologus is szep osszegekert semmit nem javitott.

Szerintem vagy csak panikbeteg, vagy esetleg epilepszia-szeruen jelentkezo rohamok ezek nala.

2020. júl. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!