Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem bírok aludni, ha igen...

Nem bírok aludni, ha igen akkor is nagyon nehezen alszom el, van erre valami gyógyszer mentes megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Olyan problémám van hogy nagyon nehezen tudok elaludni, pedig egésznap dolgozom 12 órán keresztül és nehéz fizikai munkát végzek.

Próbáltam már a Valeriana termékeket, azok nem segítettek, utána a metalonint ami segített, viszont hosszú távon nem szeretném szedni, orvoshoz egyenlőre nem szeretnék fordulni mert egyből mindenféle gyógyszerezéssel kezdené.

Azt szeretném megtudni hogy van-e valakinek valami alvást segítő módszere, esetleg valami étel, vagy nem is tudom, bármi jó lenne.

Általában már 9 felé fekszem és 5kor kelek de elalvás előtt mindig forgolódok minimum 2 órán keresztül.

Kávét maximum 3mat iszom de abból is csak kis adagot, tejjel.

Előre is köszönöm.

23/f



2020. júl. 28. 10:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Délután már ne igyál kávét, ha lehet, de az lenne a legjobb, ha teljesen leszoknál róla (tudom, mondani könnyű). Elalvás előtt pár órával ne egyél nehéz ételeket, ne nézz TV-t, ne használd a telefonodat és a számítógépet. A szobádban legyen csönd és sötét. Ha van rá lehetőséged, szerezz be egy klímát, a megfelelő hőmérséklet sokat segíthet. Próbálkozhatsz különböző gyógyteákkal is, a levendula és a citromfű kifejezetten finom. Legyen egy esti rutinod, amit mindig tarts be. Feküdj le és kelj fel mindig ugyanakkor, még hétvégén is (tudom, hogy nehéz, én is fél négykor kelek minden nap).
2020. júl. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
41%
Nyáron mindenkinél ez van, nyár elején kezdődik aztán beköszönt az ősz, és bepótolod a sok alvatlan időt.
2020. júl. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%
Citromfű teát tudom én is ajánlani, illetve a telefont, tvt ne használj/nézd elalvás előtt 1 órával, kávét pedig lehetőleg max reggel igyál, vagy ha delutan is inni akarsz, elalvás előtt 4-5 órával, pl nekem annyi kell h kimenjen a hatása. Valamit berakhatsz fulesre, zenet, vagy en peldaul Puzsér Róbertre szoktam elaludni ahogy beszel, hallgatom, es bealszok.
2020. júl. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Autogén tréning nekem sokat segített meg az agykontroll amiben egyébként nem hiszek viszont remekül belealszom a gyakorlatokba :) erre legalább jó.
2020. júl. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!