Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az autisták tudnak rendszerben...

Az autisták tudnak rendszerben gondolkozni, pld. sakkozni?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy az autisták átlátják a részleteket, pld ránézésre meg tudnak számolni több száz dolgot. Ugyanakkor nem értik a nagyságrendek fogalmát, ebből úgy tűnik nekem, hogy a rendszert nem látják át, új sémákban nem tudnak gondolkozni.

Azon gondolkodtam, vajon a kifejezett stratégiai játékokban előny lehet-e, hogy részleteket észrevesznek, esetleg több lépést előre látnak, vagy (legalábbis egy szint felett) éppen ellenkezőleg: a sakkmesterek módján már nem tudnák átlátni a játékot?



2020. júl. 28. 16:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
1%
nem.
2020. júl. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Asperger-szindrómám van, szerintem tudok rendszerszinten gondolkodni.-
2020. júl. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Amikor az Esőember filmben megkérdezik a főszereplőt, hogy mennyibe kerül egy autó, és azt mondja, hogy "kábé 100 dollárba", akkor az túlzás?
2020. júl. 28. 17:22
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo, az autizmus egy spektrum, nagyon szeles skalan mozog, es nincs ket egyforma eset. Nem lehet bekategorizalni es kijelenteni hogy az autistak x dolgot nem tudnak/ tudnak. Vannak olyanok akikrol soha meg nem mondanad, hogy autista. Vannak akiken latszik, mert olyan merteku. Es ez csak a ket veglet.
2020. júl. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
4.: Ez érthető, de akikről már meg lehet mondani, hogy autista, azok jobban vagy kevésbé tudnak olyan rendszerben gondolkodni, mint például a sakk?
2020. júl. 28. 23:08
 6/17 anonim válasza:
100%
Az a probléma, hogy erre nem lehet választ adni, mivel az agyunk egy nagyon összetett, finom szerkezet, sokféleképp épül fel. Van, aki a prímszámokat kéknek látja, van, aki a formákhoz ízt rendel... a sakknál is megeshet, hogy van, aki teljesen másképp látja át és érti, mint a 'nagy többség'. Mert valaki autista, nem fog kevésbé tudni sakkozni.
2020. júl. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Elképzelhető, hogy JOBBAN viszont igen? :)
2020. júl. 29. 19:18
 8/17 anonim válasza:
Persze, hogy elképzelhető.
2020. júl. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Autista vagyok, mit szeretnél tudni? Ha nem tudnék rendszerben gondolkodni, akkor vezetni sem tudnék pl, mert míg a másik autónak megadnám az elsőbbséget, elütném a gyalogost. (Balra kanyarodás kereszteződésben).


Szerintem ez nem feltétlenül az autizmustól függ.

2020. aug. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha valakinek olyan kérdése van, hogy az autisták tudnak-e ezt vagy az csinálni, akkor tegyétek fel magatokban a következő kérdést: a nem autisták tudnak?


Na, pontosan ugyanannyira tudnak az autisták is.

2020. aug. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!