Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyetem szociális fóbiával és...

Egyetem szociális fóbiával és kisebbségi érzéssel. Lehetséges a barátkozás? Hasonló cipőben járók / valamikor hasonló cipőben járók tapasztalatai?

Figyelt kérdés

Sajnos nem működött a problémáim miatt a kapcsolatteremtés az előző félévben sem. Nem tudok az emberekhez közelíteni, mert rettenetesen gyengének, butának, lehetetlennek érzem magam mellettük. Nagyon magányos vagyok, és attól félek, semmire nem fogom vinni az életben sem (munkahely,kapcsolatok...) mert egyszerűen RETTEGEK. Tudom, hogy másképp is lehetne, hiszen másoknak megy, de nem tudom "hol" állítsam át magam, hogyan... Olyanok véleményét, tapasztalatát várom legfőképpen, aki küzdött hasonlóval. Nagyon sokra tartanám az őszinte gondolatok, érzések megosztását :)

20/L



2020. júl. 28. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálam ugyanez volt, azt hittem buta vagyok, életképtelen, nem mertem senkihez szólni mert biztos hülyének vagy idegesitonek neznek. Kb harmadévre sikerült feloldodni, és az egyetem legnagyobb tanulsága az volt h nem vagyon buta, sőt, és bármire képes vagyok csak csinálni kell
2020. júl. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De fejben nagyon el kellett határoznom h valtoztatok és bátrabb leszek másképp nem bírtam volna ki az egyetemet..
2020. júl. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én ezek mellé még túl is vállaltam magam eszméletlenül, és pszichiátrián vettem már észre magam, hogy ez azért így nem pálya.


Meditálást, pozitív megerősítések hallgatását + minden napos sétát/ sportot ajánlok.

2020. júl. 29. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is gondjaim vannak a kapcsolatteremtéssel. Sokszor érzem azt,hogy érdektelen vagyok és csak muszájból beszélnek velem.

Ettől függetlenül én próbálkozom...

Most kezdek majd egy új szakot. Majd kiderül mi lesz....

22/L

2020. júl. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én idén kezdem az egyetemet és hasonló problémáim vannak. Mit ne mondjak, félek :D A középiskolában sem tudtam olyan jól feloldódni pont ezek miatt, de nagyon igyekszem, hogy ez most megváltozzon.

Tudom ajánlani egyrészt egy pszichológus felkeresését, másrészt pedig azt, hogy próbálj meg egy kicsit mindig "messzebbre" menni. Nem muszáj azonnal konferenciát tartani vagy ilyesmi, elég ha először pl. beszélgetést kezdeményezel (nekem ez nagyon sok ideig nem ment, és még most is viszolygok tőle), aztán jöhet egy csoportba való bekapcsolódás. Az a jó, ha ki tudod alakítani magadnak ezeket a fokozatokat, a lényeg az, hogy ne maradj meg abban az állapotban, amiben most vagy. Folyamatosan mozgásban kell lenned, haladnod kell előre.

Nekem ez segít rengeteget, de persze ez borzasztóan egyénfüggő, ráadásul nagyon nehéz és hosszú folyamat. De nem lehetetlen.

Sok szerencsét, hiszek benned! :)

18/L

2020. júl. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!