Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lesz alkoholfüggő egy...

Miért lesz alkoholfüggő egy kiskorú, ha normál életkörülmények között él?

Figyelt kérdés

Nem volt alkoholista a családban, akitől ''tanulhattam'' volna. Nem voltak veszekedések, nem vertek a szüleim, SEMMI OKOM NEM VOLT INNI.


Tizenéves korom elején elkezdtem lopkodni a bort a rokonaimtól, ittam és ittam. Mert jólesett, ellazított. 17 évesen már mindennapossá vált az alkohol - ivászat, pedig sosem volt társaságom, főleg az efféle önpusztító életmódhoz.


19 leszek, és még mindig iszok, itthon, egymagam. Testileg nem érzem magam függőnek, ugyanis volt, amikor 1 hónapig semmit nem ittam, mert akkor éppen úgy alakult. Még nincsen komoly bajom, legalábbis nem mutatkozik. Mindenképpen abba szeretném hagyni még nyáron az ivászatot, de nem tudom hogyan. Több barátom is volt, akik kivételesen tudtak erről az énemről, volt, aki emiatt hagyott el. Az alkoholt választottam. Utálom magamat emiatt elsősorban, de ugyanúgy nem tehetek róla, mint az, aki nem iszik. Viszont tudom, hogy tehetek ellene, ahhoz pedig nem is tudom mi kellene...


Tudom, hogy most egy gyűlölt személy lettem, viszont senkinek nem ártok ezzel. - Csakis magamnak. Az emberek szeretnek ítélkezni a gyengék felett, én úgy vettem észre. Ettől függetlenül érdekelne akár csak EGY olyan személynek a segítsége, aki nem romboló szándékkal fog nekem válaszolni. Annak köszönöm.


2020. júl. 29. 07:54
 1/6 anonim ***** válasza:
12%

Nem tehetsz róla? Tényleg? Akkor ki tehet róla? A haverok, a szüleid, a szomszéd?

Függő vagy. A megoldás: ne igyál. Mondhatunk itt hegyi beszédeket, de a lényeg ennyi. Vagy képes vagy megállni fejben, vagy nem, de más nem tud rajtad segíteni. Érdekes, arra nagyon ügyelsz, hogy itt nehogy valaki romboló dolgot írjon, de az, hogy alkoholista vagy, nem aggaszt ennyire. A szenvedő egyedet mindenesetre már most jól adod.

2020. júl. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy nem fogok normális választ kapni, csak megvetést. Sebaj. Forgasd ki minden szavamat, abban nagyon jó vagy.
2020. júl. 29. 08:06
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkodj el rajta, hogy miért iszol, miért esik jól, milyen érzetet vált ki. Ezt kéne mással pótolnod, valami olyannal, ami nem káros.


Írtad, hogy jólesik, ellazít. Találnod kéne egy olyan tevékenységet, ami szintén ellazít.


Tudom, hogy nem ugyanaz, de én édességfüggő vagyok, jelenleg 200+ kiló, nemrég váltottam életmódot. Engem az édesség megnyugtatott, vigasztalt, boldoggá tett. Nálam a zene az, amivel ugyanezt el tudom érni.


Próbáld ki a zenehallgatást, különböző sportokat, keress egy hobbit. Sok sikert és sok erőt kívánok neked a változáshoz!

2020. júl. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem jutottam el idáig. Egy megrázkódtatás után jobb híján "munkaképesre ittam magam" (másnap feladat leadás volt). Utána egy jó darabig nem tartottam alkoholt a lakásban, mert minden problémára az volt az első válasz, hogy 'ide a flaskát'. Ha magadban, otthon iszol ez is lehet egy részmegoldás. Nekem a "sportolás" jött be. Ha felállok vagy leülök egy székre 10 fekvőtámasz (néhány hónap alatt az összes pólóm szűk lett vállban). Tudom, ez más eset, de talán segít
2020. júl. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Lena7 ***** válasza:
30%

Bocsika, de egyet kell értenem az 1. válaszolóval🤷‍♀️


Ez a TE hibád senki másé, viszont ami megtörtént az megtörtént, felesleges rajta rágódnod.


Leírom, hogy Szerintem mi miatt lettél az:


Előszőr is kezdjük a legelején. Képzeld el, hogy bármilyen függőséged lehet. Lehet kávé, lehet telefon, lehet csoki, lehet alkohol, lehet cigaretta stb


Bármire rálehet szokni. Csak vannak olyan dolgok, amikre könnyebben (például alkohol/cigi/csoki/energia ital stb)


Most, hogy ezt tisztáztuk, itt a Te sztorid:

1x loptál bort, mert te már milyen menő nagy gyerek vagy (a lopás is egy szánalmas dolog, de általában az aki iszik az lop is). Aztán rászoktál az ízére, mivel finom. Mivel ízlett és jó lett a kedved tőlle és nem lett semmi bajod, ezért belevitted az mindennapjaidba. Van aki napi 8 energia italt iszik meg, mert ízlik neki stb. Na te is ilyesmit csinálhattál, csak a borral. Rövid időn belül rászoktál, aztán meg már nemtudod abba hagyni. (Vagy hát gondom én, hogy ez lehetett a story)



A fiatalabbak, főként a tinik sokkal könnyebben szoknak rá a dolgokra (főként cigi,alkohol,energia ital,kávé).


Egyrészt azért, hogy "menők" legyenek, másrészt meg azért, hogy ne lógjanak ki a sorból. (Tisztelet a kivételnek!)


Meg a tinik amúgy is szeszélyesek, vannak depisebb, szomorúbb időszakuk, amit könnyebb a piával elfolytani vagy esetleg bulizni járnak és ott szoknak rá ezekre.


1 sőrtől nem leszel függő. Csak akkor ha rendszeresen csinálod.


Az alkoholisták sosem valják be, hogy azok.


Na mind1 is, nem osztom a szent beszédet, mert úgy sem érdekel senkit.


A lényeg, hogy ne igyál. Tudom, hogy nehéz, de megkell tenned.

Ha nemtudod megtenni, akkor vagy gyenge az akaraterőd vagy nem is akarsz leszokni. (Ilyen is van)


Ha magadtól nem megy, akkor fordulj orvoshoz.

(Igen, jöhetsz azzal, hogy de nekem nem kell orvos meg stb, viszont másképp akkor nem fog menni, de persze ez a Te döntésed. Mindenki úgy teszi tönkre az életét, ahogy akarja.)


Elkövettél egy hibát az életedben (és még számtalanszor el is fogsz, Te is meg Én is, mert ilyen az élet),viszont eldöntheted, hogy változtatsz-e ezen a "hibán" vagy nem.


Remélem sikerülni fog!

Ne add fel és kitartást!


Ui.:Egy alkoholista "apa" gyereke (Ne válj olyanná, mint "apám")

2020. júl. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5-ös, egyáltalán nem éreztem magamat ''menőnek.'' Nem tudom hol élsz, de a világomban rohadtul nem menő vedelni, nem azért ittam... Csak ellazított, nem is tudom mi elől menekültem...
2020. júl. 29. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!