Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet kialakítani a...

Hogyan lehet kialakítani a pozitív hozzáállást, a pozitív gondolkodást?

Figyelt kérdés
Konkrét példát szeretnék a saját életedből, mert a "nézd a jó oldalát" tanáccsal már tele van a padlás.

2020. júl. 29. 08:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Olvass pozitív gondolatokat.Minden nap, és egy idő után el kezd átálni az agyad.
2020. júl. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Véleményem szerint, akkor tudsz pozitívan gondolkodni, ha a múltat kitakarítottad. Tehát, hiába mondogatom naponta, hogy huu de jó életem van, de szép, de okos, sikeres, boldog vagyok, ha nem egyezik az énképemmel. Mert az énképem az, hogy rossz vagyok, nem érdemlem meg, nem vagyok elég ügyes, hülye vagyok, lusta, türelmetlen, kövér/sovány..stb. Nos beállok a tükör elé és mormolom a csodálatos/fantasztikus mondatokat, amit valójában nem hiszek el, mert a háttérben fut a sok önmagamról kialakított negatív meggyőződés. Első körben azt kell tisztázni, hogy mit gondolok magamról!? Veszel egy tollat papírt és leírod azokat a mondatokat, amiket gyerekkorodtól folyamatosan hallottál szüleidtől, barátaidtól, tanáraidtól vagy bárkitől, akinek adtál a véleményére. Ha ez kész, akkor megvizsgálod, hogy igazak e ezek az állítások. Például én azt gondoltam magamról, hogy hülye vagyok, mert anyám 30 évig ezt mondogatta. Ezzel teljesen ellentétes a valóság, mert van érettségim és egy jó szakmám, amiből kielégítően megélek. Másrészt a környezetem sem gondol hülyének. Sőt, többször kiemelték a munkahelyemen, hogy mennyire kreativ megoldásaim vannak egyes helyzetekre.

Így végig vezetheted az összes negatív gondolatot. Persze az nem biztos, hogy mindennek pozitív kicsengése lesz, de azon lehet változtatni. Mindenkinek vannak képességei, tehetségei és képtelenségei és tehetetlenségei. Így megkapod az önértékelésed. Nem kell tökéletességre törekedni, mert senki sem tökéletes. A benned lévő egyensúlyt kell megtalálni és szerintem, akkor az ember pozitív, optimista és vidám lesz.

2020. aug. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Húgomnak egy év alatt sikerült úgy pozitív gondolkodást kialakítania, hogy pozitív szövegeket, idézeteket olvasott minden nap.

Szimplán egy önvizsgálat a gondolkodást nem változtattja meg. A meditálàs is segíthet amúgy. Bizonyítptt, hogy napi egy meditálàs, fél év alatt új idegi kapcsolatokat hoz létre az agyban.

Mondjuk amúgy ha van rossz sémája Valakinek, azt hiába vizsgálja, lehet, hogy soha nem jön rá maga, hogy attól van a negatív gondolkodása. A sémákhoz nem árt szakember.

2020. aug. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Egy időben jártam pszichológushoz, de anyagi okok miatt már nem tudok járni. Ő azt javasolta vezessek hálanaplót, és minden nap tíz pozitív dolgot írjak össze. De volt hogy napokig egyet se tudtam, elkeseredtem és abbahagytam. Mondjuk sose kérte számon.

Ha újra megpróbálkozom ezzel, az is segíthet? Köszönöm szépen amúgy a válaszaitokat, mindegyiket hasznosítani fogom.

2020. aug. 1. 09:11
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon értékes jól összefoglalt videó.


[link]

2020. aug. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%

Csak egy történetet tudok elmesélni egy vallásos hölgyről. Az egyik veséjén láttak valamit az orvosok aut mondták vesedaganat műteni kell mert agresszív és bele is halhat. Kivették a hölgy egyik veséjét. Kiderült csak egy ártalmatlan ciszta volt szóval teljesen felesleges volt a műtét. A hölgy reakciója milyen hálás hogy kivették a veséjét mert ha rosszindulatú lett volna akkor belehal. És milyen remek hogy csak egy ciszta volt ìgy nem kellett kemó. Én ugyan ebben az esetben kábé sík ideg lettem volna hogy elnézték a dolgot és kitettek ennek és élhetek 1 vesével.

Később béltükrözése volt a hölgynek. Kilyukasztottak véletlenül a belét. Nagy fajdalmak kötepette került a korhazba műteni kellett. A hölgy reakciója. Milyen rendes volt az orvosa aki csinálta a tükrözest mert bement hozzá este a kórházba. Szerintem ez az alap volt miután kilyukasztotta a belét és emiatt hasi műteten kellett átesnie amiből sok idő volt a felépülés. Én rohadt ideges lettem volna és a pokolba kívántam volna az orvost. Persze a hölgy hozzáállása nyilvan célravezetőb mert ő boldog életet él a történtek ellenéte én meg depibe sűlyedtem volna. De nem mondom hogy értem azt hogy képes erre. Oké ő hívő én meg nem. De ez ellen nem tudok mit tenni.

2020. aug. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6

Akkor nagyon agymosott egy nő az, hogy milyen ostoba emberek vannak, Jesszus. 🤦🏽‍♂️🤦🏽‍♂️

2022. jan. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!