Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lépjek túl azon, hogy...

Hogy lépjek túl azon, hogy tudom milyen rossz dolgok történtek az anyámmal gyerekkorban es a házassága alatt?

Figyelt kérdés
Bipolaris vagyok, súlyos az állapotom, gyerekkorom óta nincsen senkim, képtelen vagyok kapcsolatokat kialakítani. Az anyám az egyetlen, akihez kötődni tudok érzelmileg, tőle viszont teljesen függök. Sajnos tudom, hogy nagyon rossz volt a gyerekkora, az apja egy elmebeteg alkoholista volt,(de tényleg a lehető legrosszabb fajtából, egy brutális agresszív állat lett belőle)akinek mar fiatalon elment az esze es sajnos nagyon sokszor megverte az egesz családot...(ezt még leírni is alig bírom). Ha ez meg nem lett volna elég, az “apám”egy mentális beteg állat volt, aki egesz életében csak ordítani tudott, nem egyszer a szemem láttára verte meg, amikor meg csak ovis voltam es amikor ordítva el akartam szokni, erővel visszatartott es velem is erőszakos volt. Kb. 6 éves koromig egy szobában laktam velük, sokszor előttem mászkált meztelnül majd rámaszott az anyámra, nekem pedig hallanom kellett mindent, hiszem ott feküdtem mellettük... talán ezért sem volt meg kapcsolatom 25 évesen, es ezért lennék képtelen bárkivel lefeküdni. Sajnos az anyám volt olyan ostoba, hogy 20 évig vele legyen. Borzasztóan érzem magam emiatt, pedig mikor az apja csinálta ezeket, en meg nem is éltem, szóval nyilván nem tehettem semmit. 6 évesen, mikor a gennylada féreg apám verte meg szinten nem tehettem semmit. Ennek ellenére nagyon sajnálom es nem tudom feldolgozni, hogy ilyesmit történt azzal, akitől érzelmileg ennyire fuggok. Egyébként velem eléggé érzelemmentes lett, egyszerűen tabu téma volt nálunk az érzelmek kifejezése, ezért en sem tudok érzelmet kimutatni. Nem nagyon látszik rajta, hogy milyen traumák érték, maximum abban, hogy nekem nem mutatja ki az érzelmeit, illetve nem veszi tudomásul a mentális bajaim, pedig látja, hogy egy érzelmi roncs vagyok, ugyanúgy, mint a féreg “apám”. Es sajnos a beteg apja es a beteg férje után most egy beteg felnőtt, de életképtelen gyereke van... Nagyon rossz érzés, hogy nem tudok mit tenni ezek ellen. Pszichológusnal egy párszor mar voltam, de nem igazán mondott eddig semmi tanácsot, csak meghallgatott. Bármit csinálok, nyilván nem tudom kitörölni a múltat, nem tudom feldolgozni, hogy ilyen dolgok történtek vele, a féreg apám pedig nekem is rengeteg traumát okozott... Évek óta rengeteget bőgök es öngyilkos akarok lenni. A pszichológus eddig semmit sem segített. Semmit.
2020. júl. 29. 08:45
 1/5 A kérdező kommentje:
Meg leírni is borzalmas volt ezt az egészet, tudom, hogy nem lehet érte mit mondani... szerettem volna neki segíteni, de sokszor tanúja kell, hogy legyen a dührohamomnak es nem tudok vele mit kezdeni.
2020. júl. 29. 08:46
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindenképpen járj kezelésre. Ne párszor, hanem rendszeresen, folyamatosan.

Egyébként nem kell neked anyukád problémáit (rossz gyerekkor, rossz férj) magadra venni. Azt neki kell feldolgozni. Ha ő nem kesereg a mai napig miatta, akkor te miért tennéd?

Sajnos sokaknak volt rossz gyerekkora. Nekem is. Az én apám ivott és agresszív volt. Szerencsére az én anyukám korábban elvált. Nem érzem, hogy ez hátráltatott volna az életben. Mi azt ott lezártuk. Utána jobb, nyugodtabb lett az életünk. Nem szoktam azon keseregni, hogy jaj de rossz volt akkor. Rossz volt, de vége van.

2020. júl. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Gyermekként kiszolgáltatott helyzetben voltál és borzasztó, hogy ilyen dolgokat meg kellett élned.

Ahogy előttem is írta egy válaszoló ez nem a te terhed, amit anyukád átélt azt neki kell feldolgozni, ha akarja. Valójában ő is részese volt, egy rossz kapcsolatnak és a leírásod alapján nem sokat törődött a te jóléteddel. Anyukád is bántott nem csak apád. Nyilván transzgenerációs sérüléstől szenvedsz. Ahogy anyukádat bántotta az apja, ugyanazt a mintát vitte tovább, mintha csak ilyen férjet érdemelne. És az apád hasonlóan agresszív, mint a nagyapád. Ez egy séma.

Nem igaz, hogy nem tudsz semmit tenni ez ellen. Hiszen már nem vagy kiszolgáltatott helyzetben, van kezed, lábad. Okos vagy megfogalmaztad a problémád és neked lehet másmilyen életed és teszel ellene, gyógyítod magad. Ha feldolgozod a múltbéli traumáidat olyan életed lehet, amire vágysz. Az tudnod kell, hogy ez Nem a Te hibád!

Nem tudom milyen szakirányú végzettsége van a pszichológusodnak, de amit leírtál az inkább Ptsd- poszttraumás stressz szindróma.

2020. júl. 31. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem olvastam csak a feléig de te a múltban élsz és körbeveszed magad ezekkel a bantalmazó alakokkal. Miközben a jelenben senki nem bánt. Illetve már csak te saját magadat azzal hogy a múlt bantalmazóinak tetteit idézgeted folyamatosan magadban. Az hogy most rosszul vagy már a te hibád nem az apáde meg az anyád apjáé. A jelennel kéne foglalkoznod meg a jövővel. Barmi is volt az már elmúlt. Ezt Pál Feritől olvastam. Nekem sokat segített.
2020. aug. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom nem magamra venni, mert o az egyetlen ember, akit szeretek es érzelmileg teljesen fuggok tőle, amúgy nincs senkim.

Sokszor gondolkodom, hogy vajon mit kellett volna tennie ebben a helyzetben, nem volt hova mennie, amúgy is kapcsolat függő az anyám. 3as, olyannyira ez a séma, hogy a nővére egy szinten agresszív, semmirekellő állathoz ment hozza, akinek szinten fogalma sincs arról, hogy mit jelent az “apa” szó, börtönben is volt. Az unokatestverem drogfuggo lett... egyébként az anyám szerint nekem teljesen jo gyerekkorom volt, plane hozza képest, úgyhogy nem kellene, hogy bármi bajom legyen...

4es, hidd el, hogy nem direkt kinzom magam, sajnos a saját elmém kínoz engem. Láttam, hogy mik történtek a családban, így el sem hiszem, hogy valaha lehet normális életem, eddig sem volt.

2020. aug. 6. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!