Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Újra kijött volna a pánikbeteg...

Újra kijött volna a pánikbetegségem?

Figyelt kérdés

Szorongással és depresszióval kezeltek.Escitil nevű gyógyszert szedtem 1 évig,mellé pár hónapja kezdtem az agomelatint. Leginkább a depresszió uralta az életem,és az Escitilt már feleslegesnek tartotta az orvosom,emiatt leraktam(2 hónapja),és sokkal jobb is volt nélküle(elmúlt a fáradságom és a rosszkedvem)az életem is jó irányba kezdett alakulni. De pár nappal ezelőtt újra kezdődött az a fajta szorongás amit legutoljára 1 éve éreztem heves szívdobogás,mellkas szorítás, ájulás érzés, félelem attól,hogy ezt más is észreveszi,és újra rettegek a haláltól (eddig a halálvágy uralkodott rajtam).Iszonyatosan félek attól,hogy nem sokára jön valami,ami tönkreteszi az életem,és újra egyedül maradok,hogy elveszítem a munkám ahol végre kedvesek velem,hogy meghalnak a szeretteim hamarosan,hogy beteg leszek(főleg a májbetegségtől félek,ami ugye az agomelatin miatt ki is alakulhat). Ahj teljesen összezavarodtam,már aludni se tudok pedig az agomelatin erre is jó,de a szorongásom erősebb nála. Pszichiáterhez jövőhétre van időpontom attól is félek. Kérlek segítsetek,mi lehet ez? Nem akarom újra élni azt amit 1 éve,elég volt:( a pszichológusom is biztos megfog lepődni hisz eddig tényleg depressziós voltam. Most sajnos szabin van:(

21/L.



2020. aug. 1. 03:49
 1/5 anonim ***** válasza:
9%

Majd a phszihiáter felir valamit mondjuk Xanaxot a pánikbetegségedre aztán majd érzed mennyi az a mennyiség ami megszünteti a szorongásod és a pánikrohamaidat

A lényeg, hogy ne ess a ló túloldalára az a lényeg mert az alprazolámhoz nagyon hozzá lehet szokni,egy idő után már észre sem veszed, hogy bevetted Csak annyit vegyél be mindig amennyi ahhoz szükséges, hogy ne legyél phszihésen beteg

2020. aug. 1. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

A Xanax szerintem nem jó pánikbetegségre, csak letompít. Nekem legalábbis semmit nem segített.

Kérdező, nekem is hasonló tüneteim vannak, és nálam is kiújult nem olyan rég. Ha gondolod, írj nyugodtan privátban.

37N

2020. aug. 1. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

2 Pedig vagy Xanaxot vagy Frontint szoktak felírni pánikrohamokra általában

Vannak nőknek kifejlesztett más pánikroham gátlók is de azokat nem ismerem név szerint mivel én férfi vagyok, nekem egyből Frontit irtak fel még anno 7-8 éve ami sikeresen le is nyomta a pánikrohamaimat

A lényeg az, hogy a Frontinnal és a Xanaxal is óvatosan kell szedni mert hozzászokik az ember a narkózishoz és egy idő után már az agy teljesen hozzászokik a tompitott hatáshoz.Arra kell figyelni, hogy csak annyi gyógyszer legyen benned, hogy ne legyél rosszul és nem arra koncentrálni, hogy nem vagy beállva

Olvastam olyanokat is akik 6 mg Xanaxot szedtek naponta már olyan szinten rá voltak függve (ez az osztály az ami csak arra megy rá, hogy minél jobban be legyen állva a nyugtatóktól és nem a betegség meggyógyitására törekszik) de le tudták azokat is szoktatni róla kb 1 év alatt

2020. aug. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
1 év elég kevés. Én nem fogom letenni egyáltalán, mivel mellékhatása nincs, egy ilyen hasonló gyógyszert letéve pedig garantáltan visszajön. Ebből nem lehet kigyógyulni.
2020. aug. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

- Minden szintetikus gyógyszernek van mellékhatása az emberi szervezetre nézve valamelyiknek csekély (rivotril) valamelyiknek több (Xanax) valamelyik pedig extrán és maradandóan szétcsesz (Antiphszihotikumok)


- 1 év alatt le lehet szokni bármilyen kábitószerről vagy nyugtatóról az már tovább az embertől függ, hogy mennyire akaraterős és tiszta marad vagy akaratgyenge,és visszaesik a narkózisba


- A súlyos pánikrohamosok véleményem szerint sem tudnak soha kigyógyulni ebből a betegségből és életük végéig gyógyszereken kell élniük

2020. aug. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!