Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha nem vagyok...

Mit tegyek, ha nem vagyok jól, és stresszelek azon, hogy kihullik a fogam?

Figyelt kérdés

Március óta nem jutottam el fogorvoshoz, mert nem vállalták a fogkőleszedést. Besárgultak a fogaim is, és van egy fogam, ami úgy érzem, hogy mozog, és azt olvastam, hogy a fogkő miatt lehet fogínysorvadásom és emiatt kihullhatnak a fogaim. Van egy fogam, elől, amit úgy érzem, hogy mozog, és félek, hogy ki fog esni. Ha odanyomom a nyelvem hozzá, akkor olyan, mint amikor kicsi voltam és éreztem, hogy mozog a fogam.

Nagyon félek attól, hogy kihullnak a fogaim. A fogorvoshoz 3 hét múlva kaptam időpontot, de nagyon rettegek, hogy valami bajom lesz addig. Sokszor arról álmodok, hogy kihullanak a fogaim és nem vagyok jól. Többször sírok emiatt egy nap. Tudom, hogy nem normális, de félek.


16 éves lány.



2020. aug. 3. 11:47
 1/1 anonim ***** válasza:
3 hét alatt nem lesz ínysorvadásod, ne rettegj, és valószínű nincs is, mert akkor vérezne az ínyed és lenne húzódva a fogaidról. Kis mozgása minden fognak van, ne piszkáld, ne feszegesd. Van aki évekig nem szedeti le a fogkövét és semmi baja a fogainak. Bírd ki azt a 3 hetet stressz nélkül.
2020. aug. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!