Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám csökkenteni a...

Hogyan tudnám csökkenteni a stresszt, megnyugtatni magam?

Figyelt kérdés

Észrevettem magamon, hogy mostanában gyakran megy a hasam teljesen váratlanúl. Gondolkodtam, hogy ez milyen ételtöl lehet, először azt hittem hogy laktóz érzékeny vagyok vagy valamire allergiás, de nem találtam benne semmi logikát, hogy étletöl lehetne, mert nem egy bizonyos étel vagy ital vagy bármi után jön ez, hanem csak úgy spontán.

És nemrég azt is megfigyeltem magamon, hogy ez általában akkor jön amikor, stresszelek, valami olyanra gondolok amitöl elkap a félelem vagy a szorongás. Szóval elég erős a gyanúm arra, hogy ez pszichés alapon jön elő. Már csak azért is, mert még tavaly volt egy osztálytársam akinek ugyan ilyen pszichés alapon jött elő a hasmenés, csak neki a jegyei miatt, nekem más okom van rá, de a lényeg, hogy azt hiszem - e miatt van.

Pl éppen most is az eszembe volt egy olyan dolog ami miatt stresszeltem, szorongtam és pár perc múlva éreztem, hogy fáj a hasam és valami nem oké.

Sokszor van hogy idegeskedem és a gyomromban érzek valami furát, érzem, hogy összeszorul. De eddig hasmenésre nem volt példa ez csak mostanában jött elő.

Van valakinek valami tanácsa, hogy hogyan tudnék ettöl megszabadulni vagy hogyan lehetne ezt kezelni?


Az értelmes válaszokat előre is nagyon köszönön!



2020. aug. 3. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért ezekkel a "biztos pszihés" dolgokkal vigyázz. Egyik osztálytársamnak még gimiben állandóan ment a hasa, persze szülők meg a tanárok rásütötték hogy csak nem akar suliba járni, és stresszel, azért van neki, meg elküldték pszichológushoz, hogy bizos a szülei válása is közbe játszik. A srác persze nem volt hülye, inkább elment egy teljes körű kivizsgálása egyedül, kiderült hogy a beleiben iszonyatosan túl vannak szaporodva az amúgy jó indulatu és hasznos coli baktériumok, csak a srác sok szar kajákat evett és nagyon túl szaporodtak benne az emésztést segítő baktériumok. Kapott egy sima antibiotikum kúrát, egy hét múlva semmi baja nem volt 🙂 szóval ennyit ezekről a magamat diagnosztizálom, meg ismerősök ránézésre megmondják mi bajom van, meg hogy mindent a lelki dolgokra vezetünk vissza. Lassan az ilyen sok áltudományos f@$zság miatt fog újra előjönni a pestis. Ezt csak így zárójelben írtam le, szóval mielőtt mindenféle gyógyteákat meg homeopátiás szereket rendelnél horror pénzekért, néhány szélhámos zsebét jól megtömve ezzel, inkább menj el egy rendes kórházba és egy vér-, széklet-, vizeletvizsgálattal, illetve egyéb normális európai nyugati diagnosztikai eszközökkel hamarabb kiderül hogy miért megy a pocid, mintha egyéb alternatív gyógymódok felé kacsintgatnál.
2020. aug. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!
2020. aug. 4. 17:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

No voltál vele valahol, betegség volt vagy tényleg az ideg ment rá?

2020. nov. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Végül kiderült, hogy tenyleg az ideg ment rá. Voltam vele orvosnál de nem találtak semmit és nincs semmilyen érzékenységem. Azt mondták normális, hogy a stressz ebben az iőszakban és hát van akit ez jobban megvisel, embere válogatja, hogy kin hogy jön ez ki.
2020. nov. 24. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!