Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a gond velem? Miért arra...

Mi a gond velem? Miért arra haragszom, aki beteg/megsérült?

Figyelt kérdés
Akárhányszor valaki a családomban beteg/megsérül (akár anyukám, akár a testvérem, akár a párom), és nem vészesen komoly a helyzet, de azért ápolni kell, akkor iszonyú dühöt érzek az adott ember iránt. Mérges vagyok rá, mert felborította a nyugodt napirendemet, mert plusz munkát okozott, és mert tehetetlen vagyok és mert nem tudok igazán segíteni. Nem szándékosan haragszom, de a düh akkor is ott van. Akkor is, ha valaki saját magának okozta az adott sérülést/betegséget, de akkor is, ha baleset volt a dolog. Miért van ez? Mi csináljak, hogy ne legyen így?

2020. aug. 6. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Ez nálam is így van, bár én demens anyukám miatt érzek dühöt, akit gondoznom kell. Tudom ez más egy kicsit, de mégis valamilyen szinten hasonló, csak a tiéd rövid távú. Én is tudom, hogy nem tehet róla, de mégis rá haragszok, mert ő van ott, és tudatalatt ő okozza azt, hogy az idegeimet megtépázza az ápolása.
2020. aug. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Pontosan ugyanezt érzem. :/

És sajnálom, hogy neked hosszútávon kell kibírnod. :// Kitartást!

2020. aug. 6. 20:20
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Köszi, akkor valamilyen szinten mindketten betegek vagyunk pszichésen, vagy ez normális dolog lehet?🤔
2020. aug. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, lehet, hogy mindketten pszichésen betegek vagyunk. 😅

Mert ha normális lenne, akkor nem éreznénk ilyen rosszul magunkat tőle, nem?

2020. aug. 6. 20:34
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Mert önző vagy aki nem akar másokkal törődni, csak magával.
2020. aug. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Igen, ebben bizonyos szinten önzés is van. Bár nem azért, mert nem akarnék törődni velük, hanem mert utálom, hogy "plusz feladatot" okoznak. De nem direkt csinálom. És tudom, hogy nem jó így..
2020. aug. 7. 07:45
 7/8 anonim ***** válasza:
79%

Te nem rá vagy igazából mérges, hanem a helyzetre, de mivel a helyzet nem személyesíthető meg, a frusztrációd az adott személyen csapódik le.


Ez normális, viszont válaszd el magadban a dühödet attól, akit ápolsz, mert szegény nem tehet arról, ami történt, és nyilván nem akart neked rosszat.

2020. aug. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, köszönöm a választ!

Igen, valahogy így van a dolog.

Igyekszem elválasztani, de nem nagyon megy. :/

2020. aug. 7. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!