Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az agomelatint reggel is...

Az agomelatint reggel is lehet szedni?

Figyelt kérdés

Scippa 20mg-ról váltottunk Agomeltain-Teva-ra. A doki 2x25mg-ot írt fel belőle estére. Na de az másnap napközben hogy fejti ki a hatását? Olyan hosszan tart a hatása? Az oké, hogy jól aludtam tőle, de másnap nappal mi a hatása, pl.: depresszióra, szorongása? Olyan sokáig még a szervezetben van?

Akkor minek írta fel szorongásra, depresszióra ha csak éjszaka hat(az alvásra, amivel nekem nem volt sok gondom)?! Lehet jobb lenne reggel meg este szedni? Tehát reggel 25mg-t meg este 25mg-t.

Tudom ő az orvos, csak kérdezem ,hogy ez másnap estig hat ha este szedem csak?

Köszi a válaszokat. 33/F



2020. aug. 7. 12:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Elméletileg depresszióra van. Nekem alváshoz írta fel a doki. Este szedtem, de abszolút nem okozott álmosságot. Abba is hagytam.
2020. aug. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az agomelatin az alvási és az ébrenléti ciklust szabályozza. Pontosabban, a melatonin nevű hormont, amit éjszaka termel az agy. Este kell bevenni. Reggel semmi értelme. Nem álmosít, mivel nem nyugtató, hanem antidepresszáns. Szedem. Annyi, hogy nappal nem vagyok annyira fáradt.
2021. ápr. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!