Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok egyedül lenni...

Nem tudok egyedül lenni éjjel, hogy küzdjem le ezt?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok és a sötétben nem merek aludni egyáltalán kiskorom óta. Tévével alszok, megy általában egész éjjel, kivéve ha a barátom velem alszik. Néha édesanyám a párjánál alszik, ilyenkor egész éjjel nem alszok, csak lehunyom a szemem, de azonnal ki is nyitom, felkelek és mániákusan nézek körbe, ég a villany is az előszobában, ami valamelyest bevilágítja a szobámat. Szó szerint nem tudom megmondani mitől félek ennyire ilyenkor, de kalapál a szívem és rendesen sírhatnékom van, már a fáradtságtól is, rettegek, de nem tudom mitől. Most is ez van. Elegem van már. Nem fogok tudni így élni egész életemben, mit tegyek? Mi lenne az, ami segítene ezen a mániákus félelmen? Aki járt hasonló cipőben, annak mi vált be?

2020. aug. 8. 01:37
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Először is menj a körzeti orvoshoz.

Mondd el neki, fel fog írni nyugtatót éjszakára, hogy tudj aludni.

Nagyon fontos az alvás a szervezetnek, ez nem vicc.

Utánna pszichológus.

2020. aug. 8. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az altató szedés se sokall jobb mert arra megrászokik és még rosszabb lesz.

Inkább valaki aki ért hozzá elkellene vele beszélgetni hogy ez miért van és hogyan lehetne helyre hozni.

2020. aug. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az altatót én is mélységesen ellenzem, ápolónak tanulok, így sosem szednék. A problémámat nem oldaná meg, csak rászoknék és pláne nem menne nélküle az alvás. Pszichológusra gondoltam, de nemrég ajánlották a kineziológust, melyik lenne a jobb?
2020. aug. 8. 11:38
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem is pszichológushoz kellene menned. Egyetértek azzal, hogy a gyógyszer nem oldja meg a problémát, esetleg nyugtató teákat nem próbáltál még, amik segíthetik az elalvást? Nem történt valami traumatikus élmény kiskorodban, amire a tudatalattid ilyen válaszokat ad jelenleg? Mert én ugyanígy nem tudok sötétben aludni, de velem történt olyan dolog, ami ezt okozza, és ha esetleg pánikolok, akkor mindig erre próbálok koncentrálni, hogy nem most van baj, hanem régen történt, és nincs semmi gond.
2020. aug. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Azóta esetleg túl vagy ezen a problémán? Segített valami?

2023. jún. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Igen, túl vagyok rajta. Elkezdtem dolgozni intenzív osztályon 2021-ben, mocskosul fáradt vagyok, a legkevésbé sem érdekel, hogy mi van vagy mi nincs a szobámban, alszok, mint akit fejbevágtak, örülök, ha ágyba jutok :D időnként még mindig meg-megfordul a fejemben, hogy nem tudok aludni, akkor elkezdek kattogni, de gyorsan el is szoktam hessegetni, hogy van nekem jobb dolgom ennél.

2023. júl. 2. 21:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Ügyes vagy 😊
2023. júl. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!