Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikroham óta nem érzem jól...

Pánikroham óta nem érzem jól magam? Lehet komolyabb bajom?

Figyelt kérdés
Egy hete történt, hogy hirtelen rámjött valami: heves szívverés, hányinger, magas vérnyomás és pulzus, nagyon rossz közérzet sírással társulva... Valószínűleg pánikrohamom volt. Azóta szinte minden egyes nap rámtör a rossz érzet. Egy ideig jól érzem magam aztán hirtelen gombócot érzek a torkomban,azóta a gyomrom is ég, nyom vagy ég a mellkasom, szúr a szívem, gyengének érzem a karjaimat. Ezen kívül ilyenkor még a füleim is zúgnak,kipirul az arcom, hányingerem van és néha még öklendezek is. Elég stresszes időszakon megyek keresztül, lehet hogy pánikbeteg lettem? Mit tudnék ezellen tenni, hiába próbálom elterelni a figyelmem, előfordul hogy egész nap jól érzem magam és este hirtelen újra felbukkan.

2020. aug. 9. 20:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is küzdök a pánikbetegséggel. Sok mindent próbáltam már, de egy van, ami be is vált,keresek egy tárgyat, amit kézbe veszek égy magamban mindent elmondok, amit tudok róla. Legutóbb pl egy labdát kaptam fel, arra koncentráltam, miből van, milyen a színe, milyen felirat van rajt, higy került hozzám, melyik strandon vettem stb. Nekem ez segít, próbáld ki :)
2020. aug. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azt csak orvos tudja megmondani hogy pánikbeteg vagy v sem. Súlyos stressz is okozhat ilyen Pánikszerű rosszulléteket, szomatizálást.

Tapasztalataim szerint ez nem szokott elmúlni csakúgy magától. Szerintem ne akarj belecsavarodni ebbe, mert csak sűrűsödnek a rosszullétek és bele is kerültél ebbe a spirálba.

Keress egy klinikai szakpszichológust vagy egy olyan pszichiátert aki terapeuta is. A lényeg, hogy időben kezdj el ezzel foglalkozni.


A testet is fontos nyugtatnod


Citromfű teát tudom javasolni, nem álmosít de csökkenti a feszültséget.


Ha kávézol, igyál kevesebbet és gyengét


Aludj eleget


Egyél, igyál Lehetőleg ne szemétkaját és csak vizet fogyassz


Tölts időt a napon


Sétálj egyet néha vagy sportolj valamit


Picit kényeztesd magad, pihenj, csinosítsd ki magad, hobbizz , kapcsolódj ki!


Lehet közhelyes, de működik.

2020. aug. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!