Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez szorongástól és önértékelés...

Ez szorongástól és önértékelési prpblémák miatt van?

Figyelt kérdés
Ha egyedül vagyok az utcán, például boltba megyek folyamatosan az emberek reakcióját nézem mikor rám néznek. Nagyon rossz érzés már ez, folyton azon rágódok ki mit gondol rólam. Ha a barátaimmal vagyok bárhol, ez szinte egyáltalán nem érdekel. Ez normális? Hogy szüntethetném meg ezt? 16/L

2020. aug. 11. 14:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem vagyok pszichológus, de laikusként simán el tudom képzelni hogy az okozza. Lehet hogy amikor a barátaiddal vagy akkor azért nem érzed ezt, mert rájuk koncentrálsz és nem a saját gondolataidra... de lehet hogy hülyeséget írok...

Mindenesetre ezzel nem kell együtt élned mert rövidtávon kikészít, ha szorongás vagy önértékelési zavar okozza akkor azok előbb utóbb más téren is kihatnak az életedre. Szerintem menj el pszichológushoz, ha szerencséd van akkor el tudsz menni a pszichiátriára és nem kell fizetőshöz menned. Nem kell "félni" a pszichiátriától/pszichológustól, sajnos ma Magyarországon (meg persze máshol is) rengeteg stigma övezi ezeket a dolgokat, de nem kell vele foglalkozni, (tudom hogy könnyű mondani) attól még nincs veled semmi baj ha ilyeneket tapasztalsz amiket leírtál, és pszichológushoz jársz vele:) az emberek legnagyobb részének kellene pszichológushoz járnia, akárki akármit is mond.

Remélem megoldódik majd a problémád! :)

2020. aug. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a cipőben jártam hosszú éveken keresztül. Tudatosítsd magadban, hogy az, hogy mindenki téged néz az csak a te fejedben van, és valójában az embereknek megvannak a maguk problémái, és senki nem arra fókuszál, hogy rolad bármit is gondoljon. Nekem az, hogy ezt tudatosítottam magamban megoldotta a problémát. Azt nme mindom, hogy máról holnaora menni fog, de előbb vagy utóbb sikerülni fog belátni, hogy ezek a gondolatok alaptalanok. Sok sikert, drukkolok neked, mert átérzem milyen is ez!
2020. aug. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!