Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A koronavírus nagyjából 6...

A koronavírus nagyjából 6 hónapja tart. Hogyan változott a lelki állapotod a járvány kezdete előtti állapothoz képest rövidtávon és hosszútávon?

Figyelt kérdés

Nagyjából februárban felütötte a fejét a járvány, amely mind a mai napig érezteti a hatását. Mindazonáltal az elmondható, hogy egy jelentős változásokat hozó időszakot már megéltünk, hiszen tavasszal se a boltok nem voltak nyitva, se az iskolák, miközben az emberek otthonról dolgoztak és kijárási korlátozás volt érvényben. Ehhez képest jelenleg elmondható, hogy gyakorlatilag visszaállt az élet a vírushelyzet előtti állapotára, s csak egy-egy szabály emlékeztet minket arra, hogy nem múlt el a veszély. DE! - nagyjából mindenki dolgozik, aki 2020-at megelőzően dolgozott, az iskolások klasszikus évkezdésre készülhetnek, szabadon találkozhatunk mindenkivel és van lehetőség utazni is. Tény, a koncenrtek idén elmaradtak, de összességében alig tapasztalható különbség a tavalyi állapothoz képest.


Ugyanakkor a járvány sokakat próbára tett. Ki elvesztette az állását, ki megtapasztalta a karantén hatását, ki pedig teljesen elszakadt a barátoktól. Mindebből tehát logikusan következik, hogy sok ember lelki állapota is változott a járvány hatására. Arra lennék kíváncsi, hogy a járványhelyzet alakulásának függvényében mi változott a mentális állapototokban.


Kérlek, válasszátok ki azt az opciót, ami leginkább megfelel annak, amit te tapasztaltál saját magad kapcsán. Tisztázandó két használt fogalom:


RÖVID TÁV: a járványhelyzet utáni közvetlen időszak, amikor kijárási korlátozás volt érvényben és sok egyéb korlátozás. Nagyjából május közepéig tartó időszakról beszélünk.


JELENLEG: a május közepe utáni időszakról beszélünk, amikor is elkezdték feloldani a bevezetett korlátozásokat. Leginkább azon időszakra gondoljatok, amikor újra szabadon találkozhatunk bárkivel, amikor újra munkába állhatunk.


Válaszodat előre is köszönöm, ha kifejted azt lejjebb, szintúgy!



2020. aug. 11. 17:58
A kérdező szavazást indított:
RÖVID TÁVON: nem változott a lelki állapotom, JELENLEGi állapot szerint javult
RÖVID TÁVON és JELENLEG sem változott a lelki állapotom,
RÖVID TÁVON: nem változott a lelki állapotom, JELENLEGi állapot szerint romlott
RÖVID TÁVON: romlott a lelki állapotom, viszont JELENLEG javult, s akár jobb is lett
RÖVID TÁVON romlott, ami JELENLEG állandósult, azaz nem változott
RÖVID TÁVON romlott és JELENLEG is rosszabb az állapotom, akár rosszabb, mint 1-2 hónapja
RÖVID TÁVON javult az állapotom, és JELENLEG is jobban érze magam, azaz javult
RÖVID TÁVON javult az állapotom, azonban JELENLEG az eredeti szintre esett vissza
RÖVID TÁVON javult az állapotom, de JELENLEG sokkal rosszabb, mint volt
39 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Ez az év, úgy ahogy van s...r. A tüneteimet és a betegségemet tekintve simán átestem rajta valószínűleg még mielőtt állítólag ideért volna, még februárban. De ha netán mégsem az lett volna, hát szerintem az sem lett volna rosszabb. Tényleg rég voltam ennyire s..rul. Viszont pár hét alatt meggyógyultam abból, de ami itt tart már hónapok óta, amilyen helyzetet teremtettek, az ezerszer rosszabb, mint az a pár hét szenvedés a légúti megbetegedéstől!
2020. aug. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes a kérdésed. Én magát a karantént úgy éltem meg, hogy életem legszebb 2,5 hónapja volt.

Ami rontott a hangulatomon az a munkahely. Magán eü cégnél dolgozom és júniusban mikor visszamentem dolgozni az meg maga volt a pokol. Állandó piszkalodas, kirúgtak 2 kollégámat, az ember hiány miatt meg folyamatos túlórázások(mindjuk ez a legkevesebb, mert tavaly is volt vagy 500 óra túlóram idén még csak 200-250 körül vagyok).

Alapvetően több a munka is mint korábban a járvány előtt.

Ez az állandó meló készít ki mentálisan.

2020. aug. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Életem eddigi talán legnehezebb időszaka volt az elmúlt félév. ( egy erősen hipochonder 16éves lány vagyok)
2020. aug. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem szerettem azt, hogy ennyire bezárva voltunk. Mikor bezártak az iskolák, tudtam, hogy szörnyű lesz az online oktatás, a végefele már nagyon utáltam, érettségire készültem és baromi idegesítő volt így készülni. Aztán nyárra javult a helyzet. El tudtam menni diákmunkára, végre közösségben vagyok egy kicsit, élvezem, hogy végre eljárhatok otthonról, szóval most már sokkal jobb, mint az elején, a sulit is várom már, hogy kezdődjön (és reménykedek, hogy legalább egy ideig hagyományos oktatás lesz).

Egyébként ez az év maga úgy rossz, ahogy van.

18/L

2020. aug. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

1. Sokak megsínylették... Nem volt idén egyszerű bármi kapcsán is betegnek lenni.

2. A munkapiacon sem egyszerű a helyzet, bár őszintén szólva úgy gondolom, az oktatásban van minden a feje tetején. Vannak, kik elvesztették az állást, ez tény, de az oktatásban az online...

3. Remélem, elmúlt a nehéz időszak és kicsit jobban érzed magad, s a hipohonderséged is alábbhagyott.

4. Közösségi vagy eszerint! Abszolút át tudom érezni. Az online közösség pedig ugye egészen más...

2020. aug. 11. 18:37
 6/14 anonim ***** válasza:
Unom már az egész cirkuszt meg a sok hülye majrést.
2020. aug. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mivel én abszolút nem vagyok társasági ember, nagyon örültem a lelassult életnek, korlátozásoknak.


Most már viszont kezd nagyon elegem lenni, mert olyan helyekre sem jutok el, ahová alapból szerettem volna. Nem vagyok a minden héten bulizós típus, de lett volna egy-két koncert, fesztivál,találkozó, kirándulás, ahol igen is, szerettem volna ott lenni.

2020. aug. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%
Igazából először teljes mértékben jól elvoltam a ddigitális oktatással mindennel aztán egy idő után céltalan lettem és nem volt miért tennem ami szétrombolt és nem vagyok még most sem ép teljesen mert ha nekem nincs miért tennem egy 0 vagyok
2020. aug. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hát...én eleve kissé labilis állapotban "léptem be" ebbe a karanténhelyzetbe. Heti rendszerességgel előfordultak sötétebb napok, volt, hogy egy buli után másnap egész nap sírtam mert...igazából fogalmam sincs hogy miért.


Amikor bezárt a suli, 1-2 hétig magam alatt voltam, mert akkor még nem lehetett tudni, hogy csak 2 hónapig fog tartani a helyzet, azt hittem sokkal tovább fog tartani. Aztán szépen lassan megszoktam a helyzetet, viszont egy valamit elveszítettem. A motivációmat. Azzal, hogy egész nap nem csináltam jóformán semmit, belesüppedtem egy olyan gödörbe, amiből csak nehezen tudtam kimászni, az utolsó pillanatban. A vizsgaidőszak kellős közepén eszméltem rá arra, hogy itt az idő elkezdeni tanulni, mert csak saját magammal b.szok ki. Aztán szerencsére, 1 tárgy kivételével sikerült megcsinálnom mindet.


Az elmúlt 2 hónapom viszonylag oké. Voltak kisebb hullámvölgyek, de nem akkorák, mint a járványhelyzet előtt, egész jól is éreztem magamat. Viszont már félek attól, hogy mi lesz ősszel, vagy télen. Nem tudom, hogy bírnék ki megint hónapokat társaság nélkül.

2020. aug. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Bármilyen további életutat, lelkiállapot-változást szívesen fogadok, akár hozzászólásban, akár privát üzenetben!
2020. aug. 15. 13:59
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!