Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan előzzem meg?

Hogyan előzzem meg?

Figyelt kérdés
Nemis tudom hol kezdjem. Szóval tény hogy van rajtam pár kiló felesleg de ne ilyen 80 kilókat képzeljetek el. De nem befolyásolja az életminőségem, sportolok, túrázok stb. És megtanultam elfogadni magam és a külsömmel nagyjábol boldog vagyok. De anyukám különösen mostanában elkezdett piszkálni hogy hát fogyhatnék, meg hú de vastag a combob stb. És nemtudom kiverni magamból azt a gondolatot hogy akkor kevesebbet egyek. De úgy hogy csak annyi táplálékot egyek hogy ne haljak éhen, ha éhes lennék akkor meg jeges vizet innék hogy elnyomjam. Az a baj hogy tudom, hogy csak tönkretenném a szervezetem és nem mennék vele semmire de sajnos az sem hat meg. Ami viszont a legrosszabb, hogy a tesómat aki tényleg annyira túlszúlyos hogy az életminőségére is kihatással van, egyáltalán nem piszkálja és ez nagyon rosszul esik nekem. Hogyan verjem ki ezt a gondolatot a fejemből?

2020. aug. 15. 22:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mielött bárki félre értené, amúgy jó anya es ezeket se bántásnak szánja de nekem akkor is rosszul esik.
2020. aug. 15. 22:15
 2/11 anonim ***** válasza:

Csak azt tudom mondani hogy ne törődj vele, ha te így jól érzed magad. Rajtam is van pici felesleg, vastagabb a combom mint kéne, van kis pocim, és a párom mamája folyton mondogatja hogy milyen vastag lábam van, jó húsban vagyok, stb, bezzeg a sógornőmre nem tesz megjegyzést, pedig inkább rá lehetne. Sértő, és zavar, de én nem érzem ilyen borzalmasnak magam, szóval nem érdekel mit mond.


Egyszer kérdezd meg miért téged piszkál folyton, csak úgy kíváncsiságból. Kitartás.

2020. aug. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi, hát nemtudom szeretem és elfogadom őt de ha kívülállóként tekintek rá persze ő is tudna miből fagyni, de így is nagyon csinos plusz már 10 kilót fogyott. Szóval talán magával lenne ennyire elégedetlen hogy rajtam tölti ki?
2020. aug. 15. 23:44
 4/11 anonim ***** válasza:
Lehet hogy őt is bántja hogy van rajta felesleg, aztán azzal hogy téged is piszkál, jobban érzi magát, hogy nincs egyedül. Bár ez elég idióta dolog, az ő lelki békéje miatt tönkretenni a tiédet is..
2020. aug. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
A saját problémáját rád vetíti ki.És azért téged piszkál nem a tesódat,mert ő már reménytelen eset az ő szemszögéből.Te,akin nincs sok felesleg (és talán úgy érzi te jobban bírod a kritikát ezáltal,mint a tesód) még "alakítható vagy".
2020. aug. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az tény,hogy a testvéremet könnyebben megnántodik. Hát akkor valahogy tűrök.
2020. aug. 16. 10:02
 7/11 anonim válasza:
Nem szabad tűrni, mert később rosszabb lesz. Beszélned kell vele. Ha én elfogadom magam, te miért nem tudod magad? alappal például. Nem jó ha rád sózza a saját bajait.
2020. aug. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Attol tartok, anyukad velemenyet, es nem tul szolidaris viselkedeset kell megtanulnod elengedni a fuled mellett. Raadasul ha valakinek sajat erdekeben kellene fogynia, azt sem igy kell elerni nala.

Szerintem van egy problemad, de nem magaddal, hanem hogy akkor is kepes legyel szeretni anyukad, ha piszkal. ( Neha konnyebb egy rossz viszony, mint az ambivalencia.)

2020. aug. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mit jelent neked az amúgy jó anya kijelentés?
2020. aug. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hogy normálisan nevel, valamilyem szinten engedékeny de nem túlzottan, megveszi nekem a szükséges dolgokat sokszor kapok pl. plusz ruhát, törődik velem és csinálunk közös programokat. Csak néha ha olyan medve van akkor sokat és bántóan tud piszkálódni.
2020. aug. 18. 11:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!