Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lenne értelme 28 évesen...

Lenne értelme 28 évesen vizsgálatot kérnem autizmusra/Aspergerre?

Figyelt kérdés

Részletekbe nem mennék miből gondolom, hogy ez a bajom, de a gyanú felmerült.

Olvastam, hogy sokaknál ilyen életkorban kapják meg a diagnózist vagy még idősebben.

Az egyetlen "értelme" az max az adókedvezmény lenne. Néhány képességemet még akár fejleszteni is lehetne. A lényeg inkább az, hogy szükséges-e a papír vagy elegendő lenne számomra az, hogy számolnom kell ezzel is, mint problémáim forrása? Történik-e bármi minőségi változás, ha lesz erről papírom?


2020. aug. 17. 11:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
11%

Ha csak 28 évesen merül fel, hogy aspergeres vagy-e, akkor azt hiszem, hogy nem vagy az. Tudsz vad idegen emberrel szóba elegyedni ? Könnyen ismerkedsz? Szórakozóhelyen összejöttél már egy éjszakára valakivel? Ha igen valszeg nem vagy autista.


Van arcdeformációd? Van egy aspergeres teszt a neten az megmondja

2020. aug. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem ha jó oviba és iskolákba jártál és nem merült fel, és egy online teszt sem jön ki pozitívra, akkor nem.
2020. aug. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Persze ha nem lenne nehéz hozzájutni és nem lenne drága, akkor mért ne. De nem olcsó.
2020. aug. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%
Ha úgy érzed, hogy valamiben szükséged van fejlődésre, azt megteheted bármilyen papír nélkül is, diagnózis nélkül is. Nem is kell betegnek lenni ahhoz, hogy felmerüljön az igény, hogy az ember szeretne valamiben fejlődni.
2020. aug. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

Elsö: nagyon sok autista nem annyira problémás, mint amit a filmekben mutatnak és sajnos mindenki azt hiszi, az a standard.

Attól, hogy valaki gond nélkül elvégezte az iskolákat, még lehet autista.

Az egyéjszakás téma meg nem mindenki esete autizmus nélkül sem.

Nagyon sok esetben az enyhébb autizmus esetén csak annyit vesznek észre a környetében, hogy "néha kicsit furcsa", de nem kiemelkedöen más, mint egy visszahúzódóbb ember.


Kérdezö: egy kivizsgálást érdemes elvégeztetni, ha ilyen gyanud van, márcsak azért is, mert ha pozitív az eredmény, akkor ennek alapján sokkal könnyebb elindulni abba az irányba, hoyg könnyebben be tudj illeszkedni és közben te se érezd magad nagyon rosszul.

2020. aug. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
31%
4-es: az autizmus NEM betegség, hanem állapot!
2020. aug. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
60%
6: Általánosságban írtam a válaszom, nem konkrétan az autizmusra (mivel nem is lehet tudni, hogy a válaszolónál egyáltalán fenn áll-e). De ha így jobban tetszik, semmilyen állapot, vagy betegség nem kell ahhoz, hogy úgy érezzük van miben fejlődni, és hogy tegyünk érte. A válaszom lényegén nem változtat.
2020. aug. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Ebben nem értek egyet veled. Éppen az autizmus az a terület, ahol pozitív diagnózis esetén célirányos fejlesztések nagyon sokat segítenek az illetönek abban, hogy elboldoguljon a mindennapokban különösebb nehézség nélkül.

Ha csak az általánis viselkedésterápiát próbálja, azzal nem jut sokra, éppen a speciális agyszervezödés miatt.


A családban van két (egymással biológiaialag nem rokon) Aspergeres, náluk nagyon észrevehetö a téma.

2020. aug. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Most találtam ennek az állapotnak csak nevet.

Igazából az egyik barátom aki 15 éves korom óta ismer ő mondta, hogy már akkor is fura meg bogaras a természetem. Illetve már óvodás köröm óta elvagyok a saját kis vilagomban.


Oviba egyébként 3 helyre is jártam(mindig bezárták az intézményt). Általánosban meg az 1. Osztály második félévében kellett szintén bezárás miatt iskolát váltani.


Alapvetően nem rosszak a képességeim, de 1 év csúszásban voltam az osztalytarsaimhoz képest. Pl amit 5.ben tanultunk az nekem 6.ban ment jól.


Főleg a szociális kapcsolatokkal vagyok bajban. Az még hagyján, hogy az évek alatt falat húztam magam köré és aki át akar jönni rajta az meghal😆, de nem igazán megy a barátkozás. Se suliban, se munkahelyen, de még a kutyafuttatoban sem. Elbeszelgetek a gazdikkal, de mindig olyan kívülállónak érzem magam.


Egyébként tudok vad idegen emberekkel szóba elegyedni, de az csak a munkaköröm miatt van. Egyébként eszem ágában nincs idegenekkel beszélgetni egy idő után meg kiég az agyam.

Kifejezetten egyéjszakás kalandom se volt, habár normálisnak tekinthető szexuális életem se volt.

2020. aug. 17. 11:35
 10/20 anonim ***** válasza:

9: Ebből sajnos nem tudom megállapítani, mennyire jó pedagógusok kezei közt voltál, hogy észrevételezhették volna.

Az, hogy másnak érzed magad és hogy kívülről milyennek látszol, hogy funkcionálsz, az két külön dolog. Rengeteg mindentől érezheti másnak magát az ember, de az autizmus objektív, kívülről észrevehető dolog.

2020. aug. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!