Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek lehetséges hogy...

Szerintetek lehetséges hogy kigyógyulok evészavarból pszichológus nélkül, egyedül?

Figyelt kérdés

Nincs esélyem elmenni pszichológushoz.

Na de az a lényeg, hogy nagyon lefogytam éheztetéssel, most már visszahíztam, de csak a kajára gondolok, és folyton zabálok már kb. 1,5 hónapja.

Most a kigyógyulás alapján arra gondolok, hogy nem fogok majd mindent kívánni, és nem akarok zabálni.

Tavaly voltam nyaralni és egy csomó jó kaja volt, és én meg nem is kívántam, még egy kicsit sem, szóval nem is kellett magam visszafogni, mivel nem is akartam megenni. Nagyon szeretnék normális lenni, és olyan lenni mint tavaly, bűntudat és falás nélkül.



2020. aug. 17. 17:04
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Vagy nektek ha volt ilyesmi, sikerült egyedül kigyógyulni? Ha igen hogyan?
2020. aug. 17. 17:08
 2/11 anonim ***** válasza:

Miért ne mehetnél pszichológushoz?

Egyébként az, hogy éhezteted magad nem feltétlenül anorexia, illetve a mostani zabálásod sem biztos, hogy törvényszerű.

Miért fogytál, mennyi idő alatt, mennyit? Milyen módszerrel, milyennek láttad magad előtte, közben, utána, miért hagytál fel vele?

2020. aug. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Írd fel, hogy mit eszel és mennyit.

Küldd el dietetikusnak, vagy más szakembernek.

Ott is tudnak segíteni, hogy az sok, vagy kevés.

Nem biztos, hogy betegség áll a háttérben.

2020. aug. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát 173-175 cm vagyok és lefogytam 64 kg.-ról 41 kg.-ra kb 8 hónap alatt, de a végén már csak 1 db. almát ettem 1 nap. Azért fogytam mert kövérnek láttam magam, és azért hagytam fel vele, mert nagyon sokan mondták már hogy egyek, nem bírtam aludni, szédültem, fáztam, nem volt erőm, menzeszem sem volt/sincs meg.
2020. aug. 17. 17:34
 5/11 anonim ***** válasza:
Most mennyi a súlyod?
2020. aug. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
52-54 között kb.
2020. aug. 17. 18:05
 7/11 A kérdező kommentje:
51.8 pontosan, megmértem magam
2020. aug. 17. 18:07
 8/11 anonim ***** válasza:
57%
Te jó ég. Azért akarsz és ettél is folyton, mert rettentően sovány voltál. Az evészavar alatt gondolom te azt érted, hogy állandóan éhes vagy. Ez teljesen normális, hisz még mindig soványnak számítasz, a szervezetednek pedig energia kell. A probléma azzal volt amikor nem ettél semmit, mert teljesen rosszul mérted fel a helyzetedet. Nem koplalni kell, hanem mozogni, egészségesen étkezni és akkor formásabb is leszel, a súly nem zsírban lesz rajtad hanem főleg izomban. Kell ezt még magyaráznom? Ha nem érted meg, akkor viszont fordulj pszichológushoz, neki több ideje van megértetni veled.
2020. aug. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. aug. 18. 17:36
 10/11 saci0518 válasza:

Személy szerint nekem a kalóriaszámlálás, az ételek felírása csak rosszabbította az evészavaromat. Egyrészt a önképpel kapcsolatos problémáim vettek rá, hogy egyek, mivel nem kedveltem sosem, hogy milyen sovány, és a koromhoz képest fejletlen a testem. Másrészt pedig van egy nagyon kedves és szerető társam, aki mindig figyel rá, hogy eleget eszek-e, és hogy rendesen is teszem azt.

Viszont ha nincs valaki ilyen az életedben, egy pszichológus segítsége is remek.

2020. aug. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!