Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, hogy ne akarjak...

Mit csináljak, hogy ne akarjak falni?

Figyelt kérdés
Éheztetéssel nagyon lefogytam, most eszek rendesen, de este mindig falni akarok. Itt most nem azt szeretném, hogy hogyan álljam meg a falást, hanem hogy egyáltalán mit csináljak, hogy ne is akarjak falni (most már főleg este/éjszaka akarok). Kb. 1,5 hónapja elég sokszor volt már ilyen, de próbálom visszafogni magam. Esetleg saját tapasztalatotok alapján.

2020. aug. 18. 20:35
 1/5 A kérdező kommentje:
Amúgy figyelek arra, hogy ne egészségtelen dolgokat egyek, szóval eszek zöldséget gyümölcsöt, chipset meg ilyesmiket nem is eszek, de ilyenkor este legszívesebben vajaskenyereket, kakaós-málnás joghurtot ennék. (Nagyon szégyenlem magam miatta). És légyszi olyan írjon, aki tapasztalt már ilyet
2020. aug. 18. 20:37
 2/5 anonim ***** válasza:
38%

Valószínűleg inzulin okozza.


Lassan felszívódó szénhidrátok megoldják :)


Én is most vagyok éheztető diétán.

2020. aug. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Be kell valjam hogy csak tippelni tudok hogy mi okozhatja ezt pontosan biológiailag, ezért nem szeretnék hülyeséget írni.

Nem vagyok túl művelt, de azt viszont tudom hogy velem is volt ilyen, koplalás, vagy hosszútávú kevés étkezés esetén.

Felborult az anyagcserém is.

Szerintem stabilizálnod kellene a tápanyagbeviteled.

Koplalás csak kiemelt esetekben egészséges, akkor sem sokáig.

Esetleg ha tudnám hogy indokoltan folytatod e ezt az életvitelt,akkor talán képes lennék segíteni.

Tehát hány kiló vagy, milyen magas, miért szeretnél fogyni, stb. :)

2020. aug. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mostmár nem szeretnék fogyni, viszont kb. 51-53 kg/172-175cm vagyok, és igyekszem normálisan enni.

Azért fogytam, mert kövérnek láttam magam, nyáron 64 kg voltam, de azért az 1 év alatt formásodtam is valamit (most sportolok is, szóval nem hinném hogy most 64 kg-val ugyanúgy néznék ki, legalább is remélem hogy nem), 64 kg-ig nem szeretnék viszont visszahízni, de este valami átkattan, és zabálok. Most az a célom, hogy normális legyek, és ne is akarjak falni, és normális mennyiségű kaját egyek, meg persze ne folyton a kaja kárjon az agyamban.

2020. aug. 19. 11:28
 5/5 anonim ***** válasza:

172 cmhez a 64 kg tökéletes, így már értem.


Az a baj, hogy sovány vagy. Nem vészes, de egyél bátran.

2020. aug. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!