Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szinte már mindenen szorongok,...

Szinte már mindenen szorongok, ezáltal a mindennapjaim egyre rosszabbak, sokszor hányinger, fáradtság, puffadás stb. gyötör, remélhetőleg a szorongás miatt. Mit tudok tenni szakorvos segítsége nélkül (ha még egyáltalán van megoldás nélküle..)?

Figyelt kérdés

Igazából sokszor változik hogy éppen min szorongok. Szorongok a jövőmön, az érettségin, azon hogy mi lesz a halál után, mi lesz velem a szüleim halála után. Szorongok a betegségeken, hogy ne adj isten velem, vagy a szeretteimmel történik valami. Bármi tünetet érzek magamon egyből arra gondolok, hogy valami halálos betegségem van. Szorongok a sulikezdésen, utálok kimozdulni, emberek közé menni. Szorongok azon, hogy mindjárt felnövök, el kell szakadnom a szüleimtől, nem lesz aki vigyáz majd rám. Sokszor úgy érzem, hogy a szüleim nagyon sok mindent megadtak nekem, én meg szinte semmivel sem viszonoztam.

Rengeteg a megválaszolatlan kérdés bennem a világgal, élettel kapcsolatban nap mint nap, és úgy érzem, hogy kezdem felemészteni magam belülről. Van, hogy aludni sem tudok egy percet sem a sok gondolat miatt.

- Egy elveszett kamasz.



2020. aug. 19. 23:29
 1/9 anonim válasza:

Picit hipohander is vagy, sajnos mindenkepp felkell keresned egy szakembert.

En panik betegseggel kuzdok, igaz kezeles es gyogyszer nelkul mert van 3 gyerkocom nem szeretnek gyogyszerrel elni, az okat meg tudom mi okozza de valtoztatni rajta nem lehet. Mar panikroham nem tor ram elfolytom mert tudatosult bennem hogy nem fogok meghalni csak az agyam jatszik velem. Viszont a szorongas nek

Em is mrgvan minden nap ugyanigy hanyinger enni sem tudok szedulok..... Ver a viz stb.. De probalok masra figyelni viszont te, kicsit mas helyzetben vagy probalj szakemberhez fordulni, mert konnyen atfordulhat depresszioba

2020. aug. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Írj róla naplót, hogy mit eszel és mikor puffadsz. Nagy valószínűséggel rá fogsz jönni, hogy van benne logika és megnyugszol.
2020. aug. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azért szorongsz, mert nem akarsz leválni a szüleidről, mondhatni nem akarsz felnőni. Vagy azért, mert túlságosan sokmindenben kell megfelelned és ez egy óriási teher. Vagy azért mert kényelmes így.
2020. aug. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Én is ugyanígy vagyok...
2020. aug. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, tippeket! Kedves utolsó, te is ugyan azokon szorongsz amin én? Kezdem azt hinni, hogy az ember nem is specifikus dolgokon szorong, hanem amikor olyan időszaka van, akkor minden lehetséges dolgon parázik..
2020. aug. 20. 21:18
 6/9 anonim válasza:
19:20-as vagyok, igen főleg ezek miatt, csak nem egyszerre szorongok ezektől, hanem egy-egy ilyen gondolat ezek közül néha eszembe jut és olyankor elég nehéz elterelni a figyelmem róla.
2020. aug. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Általában nekem is ez van, amikor nem sikerül elterelni a gondolataim róla, sajnos egyre jobban csak beleásom magam, egyre jobban szorongva.. :/ Kitartást neked is!
2020. aug. 21. 00:20
 8/9 anonim válasza:
Köszönöm, neked is^^
2020. aug. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem bántásként írom és azthiszem nem is a ti hibátok ez a fajta szorongás.

A mai szülők egy része szinte életképtelen gyerekeket nevel. Egyáltalán nem jó, ha mindenben ki van szolgálva egy gyerek, ahogy írja a kérdező, hogy " sokmindent megadtak nekem".

Ez természetesen félelmetes, ha arra gondoltok, hogy nektek kell majd előteremteni és megszűnik ez az idilli állapot.

A szorongást, félelmet úgy lehet legyőzni, hogy bele kell menni a félelmetes helyzetekbe egyenként lassan lépésről lépèsre. Ha van egy apró sikerélmény, akkor múlik a szorongás. Ha konkrétan megtudod fogalmazni, hogy mitől félsz az már jó.

Például van aki nem mer kimenni a házból, annyira szorong. Akkor azt lehet gyakorolni, hogy a postaládáig eljussanak ez eltarthat egy hétig és onnan lehet tovább menni. Nem szabad nagy távolságot kitűzni és egyszerre mindent mert akkor jön a pánik. Tehát nem a célt nézem hanem a célig vezető utat szakaszokra bontom, kinézek egy látható fát és arra összpontosítok, hogy azt elérjem, ha elértem jöhet a következő fa, amit látok. Így eljuthatsz egy olyan helyre, amit el sem tudtál képzelni.

Mondjuk ehhez elsősorban az kell, hogy legyen célod, egy jól megfogalmazott cél.

2020. aug. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!