Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris II-re gyanakodjak...

Bipoláris II-re gyanakodjak vagy valami más állhat a háttérben?

Figyelt kérdés

Vannak időszakaim, mikor csak úgy a semmiből előtör a "rossz hangulat". Ilyenkor általában nincsen motivációm semmire, legszívesebben csak egész nap az ágyban feküdnék (volt is már olyan, hogy iskolába nem mentem, mert nem bírtam kikelni) és amellett hogy elmegy az életkedvem, öngyilkossági gondolatok jelennek meg. Ezek általában a negatív időszak elején észlelhetőek és a súlyos, ágyból alig bírok kikelni dolog maximum 1 hétig tart, viszont a motiválatlanság, negatív gondolatok és könnyed életkedvvesztés 1-2 hónapig bőven megvan. Sajnos az érvágás is előfordul az ilyesmi időszakokban és úgy érzem, semmilyen tanács vagy "gondolkozz pozitívan" gyakorlat nem segít.


Viszont mániás tüneteim nincsenek, "csupán" a depressziós epizód a szöges ellentéte, mikor rám tör a hihetetlen motiváció, pörgök, sokat beszélek és mindenbe belekezdek, tervezgetek, hogy ezt és ezt szeretném megcsinálni, megtanulni, de nem fejezem be őket. Gyakran úgy érzem, hogy olyan sok mindent szeretnék csinálni, azt se tudom, hol kezdjem. Pl elkezdek újra zongorázni, rajzolni, többet vásárolok és járkálgatok, illetve edzek, plusz általánosságban a barátaimnál is én kezdeményezek, hogy menjünk ide-oda. Ezek az időszakok is általánosságban 1-3 hónapig tartanak el, és ez nem nehezíti meg annyira a mindennapjaimat, mint a negatív időszak, néha a túlpörgés miatt nehezebben ülök le tanulni és kevesebb ideig tudok koncentrálni, de nem annyira zavaró.


Egyébként pedig még csak 19 éves vagyok, ezért is vagyok bizonytalan, hogy vajon bipoláris II. áll a háttérben vagy csak tinédzserkorban előforduló hangulatingadozás?



2020. aug. 23. 01:55
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
A 19 már nem serdülő. Elképzelhető, hogy egy kialakuló személyiségzavar áll a háttérben, de lehet ciklotímia is - ami a bipoláris zavar enyhébb változata. A motiváció hiánya és kedvtelenség miatt érdemes lenne felkeresni egy pszichoterapeutát, aki segíthet feltérképezni, nyomon követni ezt a melankóliát. Ha úgy ítéli meg, és te is úgy érzed, hogy szükséges pszichiátriai vizsgálat is, akkor kaphatsz gyógyszereket.
2020. aug. 23. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!