Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy szeretetet/...

Miért van az, hogy szeretetet/empátiát érzek olyan ember iránt, aki bántott? Mit tudok tenni annak érdekében, hogy ne érezzem ezt?

Figyelt kérdés

Bántalmazó kapcsolatból lèptem ki, nem is tartott sokáig, pár hónap alatt kiderült, hogy veszélyes.

Már 3 hónapja vége, mégis fáj, hogy így alakult. Remèltem, hogy változik, bár az eszemmel tudtam, hogy esélytelen. Tartottam vele a kapcsolatot, hogy hátha..nem tudtam teljesen elengedni.

Szakítás után próbált mindenhogy ártani, munkahelyemre odament, barátaimat zaklatta, igyekezett lejáratni. Végülis ő tiltott le.

Tiltás előtt ha írt is, az csak sèrtegetès volt.

Mégis rosszul érint, hogy letiltott.

Nem értem magam és nagyon zavar, hogy ilyesmit érzek, amikor inkább örülnöm kellene és megkönnyebbülèst érezni, hogy megszabadultam tőle.

Úgy érzem nem stimmel velem valami.

Ki tudtam szállni és nem mentem vissza hozzá, de sehogy se tartom normálisnak, hogy aggódok érte, hiányolom.

Nyilván nem az agresszív oldala hiányzik, de azok után amik történtek, nem értem, hogy egyáltalán miért nem örülök inkább, hogy már nem keres.


2020. aug. 26. 20:03
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Ezek az érzések, az önhibáztatás, úgy tudom nagyon gyakoriak olyanoknál akik belesodródnak egy ilyen kapcsolatba. Örülök hogy sikerült kiszabadulnod, jól tetted. Nincs veled semmi baj, csak valószínűleg őszintén szeretted ezt az embert, ezért hiába bántott, hiányzik is. Mert te képes vagy őszintén szeretni, ő meg nem. Javaslom hogy kérd egy szakember segítségét az elengedéshez, és hogy többet ne kerülj bele ilyen méltatlan kapcsolatba. Illetve sok ezzel fogllakozó fórum, weboldal is van, lehet segítenek a sortsársak tapasztalatai is.
2020. aug. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!