Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mire kell számítani, ha...

Mire kell számítani, ha felhívunk egy telefonos lelki elsősegély szolgálatot?

Figyelt kérdés
Csak úgy kíváncsiságból, hogyan kell elképzelni a beszélgetést? Ha öngyilkossági tervek miatt hívsz, csak beszélgetnek veled és próbálnak meggyőzni vagy a helyzettől függően rendőröket/mentőket is rád hívhatnak?

2020. aug. 28. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
Ez engem is érdekel, de nem öngyilkosság miatt. Hanem, hogy bármiről lehet e beszélni és meddig, meg nő veszi fel e a telefont vagy sem.
2020. aug. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
99%

Akkor válaszolnék:


Ha öngyilkossági tervek miatt hívsz, csak beszélgetnek veled és próbálnak meggyőzni vagy a helyzettől függően rendőröket/mentőket is rád hívhatnak?


Nem mindegy, hogy tervezed, vagy éppen készülsz kivitelezni, DE! Anonimitásod mindvégig garantált. Soha senkinek sem fognak szólni, még akkor sem, ha épp a híd szélén állsz. Meggyőzni nem fognak, opponálni fognak (ellentmondanak neked).


Hanem, hogy bármiről lehet e beszélni és meddig, meg nő veszi fel e a telefont vagy sem.


Bármiről beszélhetsz, ami úgy érzed nehézséget okoz a számodra, de nyilván nem arról, hogy letört a körmöd és fáj. A telefont felvevő szolgálatos nem szakíthatja meg a hívást és utalni sem utalhat arra hogy rakd már le, így lényegében bármeddig tarthatna a hívás, viszont érdemes mérlegelni a problémád súlyosságát, és ha lehet másokra is tekintettel lenni, mert lehet másnak nagyobb szüksége lenne az operátor önkéntes munkájára. Plusz ugye aki a hívást fogadja is csak ember, így lehetnek szükségletei.


Az, hogy ki veszi fel a telefont sok mindentől függ. Hova és kihez dob a rendszer. Ez lehet nő, lehet férfi is, 25-60 év közötti és akár az ország túlvégén élő is.

2020. aug. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
De én nem lelki baj miatt hívnám, hanem szex kérdésekkel kapcsolatban, ha egy nő venné fel a telefont. Hallottam olyanról, hogy így rendeltek már egy prostit, hogy a lelkisegély választotta ki a nőt, meg maszturbálásról is beszéltek.
2020. aug. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
98%
Nem hívnak rád senkit. Én egyszer hívtam egy ilyen vonalat, nem vártam túl sokat tőle, de igazából nem mondtak hülyeséget, tök másképp láttam utána az egész helyzetet (mármint az öngyilkosság helyzetét). Nekem nem sok kedvem volt akkor beszélni, de biztosan lehet beszélni bármiről, amiről úgy érzed köze van az állapotodhoz és jólesik kibeszélni. Szerintem érdemes felhívni őket, rosszabb biztosan nem lesz tőle.
2020. aug. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%

3-as Tudod, remélem, hogy az ügyelő, aki lehet szabadnapos rendőr jól átnyúl a kagylón kitépi a kezedből a telefont és a seggedbe dugja!


Maszturbáláshoz másik számot hívjál és ne őket akard baszogatni!

2020. aug. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
4es Melyik számot hívtad?
2020. aug. 30. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!