Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Borderline személyiségzavarb...

A Borderline személyiségzavarban szenvedő embereknek azért bonyolult az életük, mert a személyiségzavaruk miatt alakul bonyolultul (tehát maguk idézik elő a bonyolultságot) vagy csak Ők élik meg bonyolultnak a dolgokat?

Figyelt kérdés

Vagy mindenkinek bonyolult az élete egyébként is? Például nekem szinte semmit nem sikerül úgy elintéznem, hogy az elsőre jó legyen. Vagy hiányzik valami irat, vagy nem érek oda, mehetek vissza máskor, de mikor vissza megyek kiderül, hogy hiányzik valami papír vagy irat stb.stb.

Tudom ezek apróságoknak tűnnek, de egy beszélgetés során alap kérdésekre sem szeretek válaszolni, mert minden annyira bonyolult az életemben. Például a van e testvérem kérdésre kb fél óráig kell válaszoljak, mire megértik az emberek, hogy honnan, kitől, hogyan vannak a testvéreim.Sok ilyen téma van még az életemben, de mindemt nem szeretnék leírni, meg nyilván könyvet se szeretnék ide gépelni...



2020. szept. 2. 19:53
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Örülj neki, ha csak ilyen apróságok történnek rosszul, nekem brutális nagy szerencsétlenségek történtek az életemben, olyan az egesz, mint egy rossz szappanopera, sőt meg rosszabb. Borderline vagyok, de ezek a szerencsétlen dolgok tőlem teljesen függetlenek, nem megyek bele, órákig tudnám sorolni.

Pl. a koronavirus is engem szívatott meg a legjobban, annyira, amit el sem hiszek a mai napig. Na ennek pl. mi köze van ahhoz, hogy borderline vagyok? Semmi.

2020. szept. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Mindenki élete bonyolult és vannak benne hullámok, a különbség az, hogy az ember ezeket hogyan éli meg és kezeli - patológiásan vagy átlagosan éli-e még?


De amúgy tény, hogy személyes kapcsolatokban provokálhatnak ki vitákat a Borderlineosok, de mint ahogy az első is kifejtette nem mindent ők idéznek elő.

2020. szept. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Nekem volt egy borderline barátnőm, nála azzal kezdődött, hogy egy pedofil, erőszakolgatta, verte, tönkretette, aztán úgy tönkrement ezektől, hogy felnőttkorában már saját magának rontott el mindent az életében. Félbehagyta az iskoláit, rossz emberekkel kapcsolatozott, akik kihasználták, akik viszont jók voltak hozzá, azok nem voltak elég izgalmas pasik neki, olyannal állt össze, aki pénzügyileg is tönkretette, együtt ittak, drogoztak, tehát a kezdeti külső bajok után már saját magának idézte elő a problémákat.
2020. szept. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem csak ezek az apróságok történtek velem, csak személyesebb dolgokba, amik mélyebben érintenek nem szeretnék belemenni itt a gyakorin... Ezért álltalánosabb dolgokat próbáltam példának felhozni, hátha jobban érthető így a kérdésem.
2020. szept. 2. 20:31
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden azon múlik, ahogy az egyén áll a dolgokhoz. Persze ha valahol el lett rontva, nagyrészt gyermekkorban, akkor olyan maradandó sérülései lehetnek, hogy sokszor nagyon nehezen és csak nagyon kicsit lehet változtatni rajta.
2020. szept. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
1-es, mit csinált veled a koronavírus?
2020. szept. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azt, hogy napra pontosan akkor kezdett el terjedni, hogy egy olyan munkámat csessze el, amit nagyon nehéz volt megkapni es évek óta akartam es a sok sz.ar mellett végre történt volna velem vmi jo, erre jött egy ilyen filmbeillo vírus, számomra percre pontosan a legrosszabbkor. Es a leheto legrosszabb évben. Hat csak ennyit. Lehet, hogy a borderlinokat kíséri egy átok, mar eleve, hogy betegek vagyunk az egy átok. A mai napig nem hiszem el, ami történt es gyógyszerfüggő lettem. Na jós/látó/pszichológus magyarázza el nekem, hogy ez hogy történt. Le kellene mar végre ugranom a 10.rol, sajnos a xanax nem ol meg.
2020. szept. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem aki azt mondja, hogy pozitívan át tudtam volna élni:

- anyám folyamatos veszekedését, drámázását

- azt, hogy egyik szerettem a szalagavatóm estéjén, a másik a szülinapom után egy nappal halt meg

... az hazudik.



Ha valakivel ilyen szerencsétlenségek történnek, ráadásul nem egy random, hanem az egyén számára igen is kitüntetett napon, akkor várható, hogy beleőrül ebbe. Olyan, mintha ellenem játszana a sors.

2020. szept. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ha alapbol impulziv vagyok, minden latszolagos elozmeny nelkul felegetek hidakat, akkor igy konnyu lecsuszni es onpusztiton vegezni. Engem a parom formajaban megmentett az eg, de meg ot is el akarom hagyni idonkent.

Egy dolog csaladi kapcsolatok, baratsagok eletre valo megszakitasa, masik iskolapadbol hazaszaladas, munkahelyekrol kisetalas.

Masnak aprosagnak tuno dolog miatt egesz doboz nyugtato bevetele nem ongyilkossagi szandekbol, csak a merhetetlen fajdalom kikapcsolasara.

Aki nem tudja, milyen ez, ne jojjon azzal, hogy ha nekem ez lenne a problemam.

De az antidepresszans, a krisztusi kor utani allitolagos javulas es a tarsam alapvetoen a felszinen tartanak. Meg bekattanva is jobb vagyok most, mint azelott alapjaraton.

2020. szept. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!