Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A párom paranoiás lett, hogy...

A párom paranoiás lett, hogy tudnék neki segíteni?

Figyelt kérdés
Már egy hete kezdődött ez nála, üldözési mániája alakult ki. Először csak enyhébb dolgokon kezdett pörögni, hogy ki fogják rúgni én minden ilyen képzelgéseit elmagyaráztam neki, hogy miért nem lehet úgy ahogy gondolja. Ezeket el is fogadta,megértette, a baj azzal van, hogy amint sikerül lenyugtatnom egy pánikszerű gondolatából kitalál mást. Most már ott tartunk, hogy attól fél, hogy megfigyelik. Vannak tiszta pillanatai, amikor ő is be látja, hogy ez nem normális, ilyenkor azon stresszel, hogy megzakkant. Én igyekszem biztosítani, hogy ez csak egy állapot amiből segítséggel ki lehet jönni, de nincs semmi baj, meg ettől nem őrült, csak mentálisan beteg ami kezelhető és túl is leszünk rajta. Mondtam neki, hogy orvoshoz kell fordulni, amibe beleegyezett, de még mem tettünk lépéseket. Amióta bejött ez a konkrét üldözési mánia azóta felmerült benne hogy én is be vagyok drótozva. Amikor tiszta a feje akkor erről is belátja, hogy hülyeség, de nagyon félek attól, hogy eljutunk oda, hogy bennem is elveszti a bizalmát és magától ebből nem fog tudni kijönni. Szerintetek hogy tudnám rávenni, hogy keressünk orvost?

2020. szept. 4. 07:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha tisztában van vele, hogy ezek a gondolatok irreálisak, akkor "csak" kényszergondolat.

Amennyiben semmivel sem tudod meggyőzni, akkor paranoid téveszme.


Viszont mindenkivel előfordul, hogy stresszesebb időszakban, atfut az agyán néhány fura gondolat...

2020. szept. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!