Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mást is elszomorít?

Mást is elszomorít?

Figyelt kérdés

A világon évente kb 1 000 000 öngyilkosság történik, és kB 15-20 000 000 öngyilkossági kísérlet évente.

Ez az jelenti hogy 40 másodpercenként meghal valaki öngyilkosságban, és minden percben 4 öngyilkossági kísérlet történik (20 millióval számolva) a világon.

Gyakori, és még is olyan keveset hallani róla.

És még mennyi olyan ember van aki ilyen gondolatokkal küzd, de nem meri (még) megtenni? (ide tartozok én is)

Miért ilyen elb*aszott hely a világ?



2020. szept. 4. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
En irigykedem arra, aki mar megtette. Egy mentális betegnek ez a helyes es okos választás.
2020. szept. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%
Engem nem szomorít el. Mindenkinek van döntési lehetősége nem a világ szar. A világ egy passzív dolog. Engem inkább az szomorít el mennyi állatnak és jó embernek kell szenvednie igazságtalanul tehetetlenül. Nem a depresszióra gondolok az ellen lehet tenni.
2020. szept. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Engem az szomorít el, ami odáig vezet, hogy valaki ebben látja a megoldást. Sokan nem azért lesznek öngyilkosok, mert betegek, hanem azért, mert szerintük lehetetlen helyzetbe kerülnek. Teszem azt, elszáll a svájci frank alapú hitel, leég az a ház, amiért a fél életét ledolgozta, netán tönkremegy a házassága, meghal a gyermeke, bántalmazzák, zaklatják egy rajta kívülálló ok miatt...


És sokszor nincs ám segítségük. Persze, lehet ilyen-olyan segélyvonalat hívni, meg beszélni a problémákról, de az olyan semmitmondó tanácsokkal ki lehet törölni, minthogy lépj túl rajta, meg, hogy majd az idő segít, stb.

2020. szept. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
3. Nekem azt mondták a segélyvonalon hogy idegösszeroppanásom van és azonnal feküdjek be egy kórházba. Mindezt arra, hogy épp akkor jöttem ki a kórházból egy súlyos műtét után. Kb a wcig tudtam kimenni és totál ki voltam borulva. Fel sem vettek volna ilyen allapotban egy pszichiátriai osztályra és épp a kórházakból volt totál elegem. Szóval az utolsó hely volt ami még hiányzott volna az élrtemből. Másik alkalommal a családsegítőkhöz akartak lepattintani. Nincs is családom. Szóval szuper öltetekkel segítenek. Aki öngyilkos akar lenni ne hívjon ilyen vonalat mert tuti kiugrik utána az ablakon.
2020. szept. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#2

Amíg nem leszel (nem kívánom) annyira magad alatt, addig nem is fofgod tudni megérteni, mit érez olyankor a másik.



(Egy 0 lemaradt bocsi. 40 öngyilkossági kísérlet van percenként)

2020. szept. 4. 21:09
 6/6 anonim ***** válasza:
80%
De képzeld voltam. És meg tudom érteni. De sajnálni emiatt nem fogok senkit én sem szerettem volna ha sajnálnak. A sajnálat nem old meg semmit csak még jobban sajnalja magát az illető. Viszonyt együttérzek vele. Viszont sokkal szomorúbb dolgokat is el tudok képzelni mint az öngyilkosság. Ez egyéni döntés ha valaki ezt választja akkor úgy gondolja jobb lesz ott. Én meg remélem tenyleg jobb lett neki. Ennyi. Azt inkább szomorúnak tartom, hogy a problémakkal küzdő emberekre külön iparág épült kinevezett "szakemberekkel" sokukat a rokonaik közeli barataik küldik "kezelésre, terapiára" ahelyett hogy odafigyelnének rájuk és adnának egy kis törődést, szeretetet. Inkább lepattintják őket. Na ez k@rva szomorú.
2020. szept. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!