Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok szétszórt?

Miért vagyok szétszórt?

Figyelt kérdés
Bármennyit alszom fáradt és feledékeny vagyok, évek óta szedek sertalint és helexet de ezek eddig nem okoztak gondot. Mozgok rendszeresen és az étkezésemre is figyelek. A baj az hogy sok mindent elfelejtek, otthon hagyok dolgokat stb stb. És rengeteget tudok aludni, ha mondjuk éjszakás voltam akkor reggel 7 órától este 8 ig majd vissza fekszem és másnap reggelig tudok aludni. Tegnap este 11-től reggel 6-ig aludtam és elég rosszul érzetem magam, feszült voltam, fizikailag rosszul voltam és álmos voltam. Ingerlékeny vagyok és szétszórt, nemrég voltam edzeni de amikor hazaértem az is zavart ha hozzám szólnak. Szóval: Fáradtság, fizikai rosszullét és ingerlékenység. Még csak most kezdek dolgozni meg ilyenek és azt sem tudom hogy ki kicsoda mert állandóan hívnak erről meg arról a munkahelyről hogy ide keresnek embereket meg amoda meg hogy mikor tudunk találkozni, fárasztó ez a folyamatos ügyintézés. 20/f
2020. szept. 7. 21:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Az éjszakás műszak eléggé megviseli a szervezetet. Az éjszaka az alvásé, ha te és sokan mások is azt választják, hogy felcserélik a nappalt az éjszakával, akkor tegyék, de lássátok meg, hogy következményei vannak. A szervezet nem úgy működik, hogy majd akkor pótlom az alvást, amikor ébren kellene lenni és az úgy jól van.

Dekoncentrált is vagy egyébként.

Ezzel jár az éjszakai munka.


Nekem elég volt megtapasztalni csak néhány alkalommal, hogy milyen éjszaka fent lenni és meghoztam a döntést: nem éri meg nekem. Persze, lenne az a pénz, de nem annyi, amennyit fizetnek. Annyit pedig nem fizetnének, amennyiért vállalnám.

A számok beszéljenek:

Ha belegondolsz, hogy mennyit dolgoztál éjszaka és mennyit kaptál: mondjuk 8 óra munka + (maximum 9 óra alvásnak elég kell, hogy legyen alapesetben ilyen korban, de te 11-et aludtál, meg utána is, ami legyen még 9 óra, tehát 11 óra extra alvás kell) 11 óra. 19 óráért és plusz fáradtságért megérte az a pénz?

Persze, van ahol kötelező...értem.


A túl sok lehetőség közül pedig lehet, hogy nehéz döntened és ezért is fárasztónak éled meg.

2020. szept. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És még okj-s iskolába is be kell iratkoznom szerdán. Holnap semmi dolgom, mehet a kockulás ezerrel meg persze az edzést sem hagyom ki. Messze költöztem otthonról, úgy tűnik elmagányosodtam.
2020. szept. 7. 22:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet az a baj, hogy stresszeled magad a dolgokkal, pl. a munkakereséssel, mert nehezen hozol döntéseket. Vállalj el egyet amelyik tetszik és megfelelönek érzed, ha nem jön be állj tovább. Munka mindíg van, nem fogsz a nagy lehetöségröl lemaradni emiatt, mert a nagy lehetöséget nem munkának hívják. Ha meg nem tudod mit akarsz tudd azt mit NEM akarsz, az is segít sokszor. Találd ki mi a fontos neked, és a többit intézd úgy, hogy azt csinálni tudd.

Szerintem ha rendbe teszed ezeket a dolgokat elmúlik a szétesettséged és a dekoncentráltságod.

2020. szept. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!