Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tapasztalat a Varga féle...

Csücsönke kérdése:

Tapasztalat a Varga féle Neonax gyógygomba kapszulával kapcsolatban szorongásra,bipoláris mániákus depressziós zavarra?Volt javulás a betegséggel kapcsolatban,vagy csak kidobott pénz volt?

Figyelt kérdés

2020. szept. 8. 11:58
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
69%

Elolvastad az előbb linkelt cikket????


"A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) nemrég megállapította, hogy a Max-Immun Kft. a gyógygomba-kivonatokat tartalmazó étrend-kiegészítőit jogszerűtlen módon népszerűsítette. A hivatal ezért 21 millió forint bírság megfizetésére kötelezte a vállalkozást, amely többféle néven különböző gombakivonatokat tartalmazó termékeket forgalmaz."



Nem a gyógyszerlobbi perelte be őket, hanem a Gazdasági Versenyhivatal. Többször is! Súlyos milliókra.

2020. szept. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

[link]


" Néhány dolgot érdemes leszögezni:


a gyógygombák egy része bizonyítottan rendelkezik bizonyos gyógyhatásokkal,

ez azonban nem jelenti azt, hogy az azokból készült termékek is hatásosak lennének (a termék minősége és adagolása kulcsfontosságú, ezért konkrét termékkel kellene bizonyítani a gyógyhatást - ez nem történt meg);

különösen nem jelenti azt, hogy a gyógygombatermék olyan csodás hatással rendelkezne, amit még a gomba sem "tud"!

Annak ellenére, hogy egy adott termék bizonyos hatása nincs bizonyítva, természetesen még létezhet. Csakhogy

előbb arra kellene pénzt, energiát fordítani, hogy igazolják azt, amit a betegekkel el akarnak hitetni,

és csak ezután kezdjük el kasszírozni a milliárdokat. (Ebben illene példát venni a sokat kárhoztatott gyógyszeriparról!)"

2020. szept. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

20. Persze,van benne igazság.


Csak tudod,van,h eleged lesz abból,h nem vagy jobban,vagyis de,jobban vagy,de ahogy telnek az évek,előjönnek más "dilik",és érzed,h hiába a kezelés,esetleg gyógyszer váltás,egyes dolgok meg maradnak,pl szorongás,és eleged lesz már h így élsz.Hogy alapvető dolgok nehezek.Akkor elkezd az ember utána nézni vmi másnak,h attók hátha.Pont ezért érdeklődtem.

2020. szept. 8. 13:02
 24/32 A kérdező kommentje:

21. Sok cikket olvastam igen,pont ezért erdeklődtem :)


Mert:

Annak idején Béressel mit műveltek?...

Nem rég Lenkeivel mit műveltek?...


Annak idején a déd nagyim,a régi!béres csepptől gyógyult meg.Méh rákja volt.Nah persze,a béres csepp ma már koránt sem az,ami akkor volt.

2020. szept. 8. 13:06
 25/32 anonim ***** válasza:
47%

Hidd azt, hogy attól gyógyult meg.


Csak tudod, az orvostudományban (és gyógyszertudományban) a "hit" nem bír bizonyító erővel.


Olyan alapos protokollok vannak, különféle szintű bizonyítási eljárások, klinikai kísérletsorozatok, stb. stb. - amikkel az általad nevezett gombák egyáltalán nem rendelkeznek.

2020. szept. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
32%

Na itt egy másik csodaszer, amiről évekig hirdették, hogy mindenre jó.... Aztán kiderül, hogy még az sincs benne, ami a neve.... Pffffff!


[link]

2020. szept. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

A placebo-hatást egyre többször felhasználja az orvostudomány a tényleges gyógyításra. Folyamatosan kutatják is, lásd: [link] ("A kísérlet eredménye: még akkor is hatásos volt a placebo, amikor a beteg tudta, hogy hatástalan a szer")

Mint ahogy azt is már tanítják az orvosi képzésben, hogy a beteggel való megfelelő kommunikáció is segítheti a gyógyulásban, erre is vannak bizonyítékok, hogy mérhetően jobban gyógyul, akivel úgy kommunikálnak. Pedig ez is "csak" a hiten alapul, hogy a beteg elhiszi-e, hogy van remény, meg hogy megfelelő kezekben van. Tehát konkrétan a hit erejét használja ki az orvostudomány, hogy a beteg öngyógyító mechanizmusai is segítsék a gyógyulást.

De visszatérve a placebo-ra, aminek aztán totálisan nem lehetnek mellékhatásai, hatása viszont bizonyítottan van. Egyes kísérletek egyébként azt is elérték, hogy mellékhatása is legyen, amikor szóltak a betegnek, hogy "lehet" ilyen mellékhatása, akkor többeknél kialakult.

Az a baj itt tényleg, hogy az egészségügyi rendszerbe korán bekerülő emberek az évek, évtizedek alatt rengeteg negatív tapasztalatot össze tudnak szedni, ismerem ezt közelről. Teljesen megértem a kérdezőt, pontosan tudom, mennyire elterjedt az a forgatókönyv, hogy van valami kezdeti problémád, amivel elmész orvoshoz, azt kezelik, de vagy nem változik vagy elmúlik, de jön helyette két újabb, vagy a rosszabb esetben még romlik is, mielőtt újabbak jönnének. És mindegyikkel külön szakorvoshoz kell menni, mert egyik nem ért a másik területhez és egy testben ugyan hol van a határa egy-egy szervnek? A józan ész szerint semmit nem lehetne a többitől elkülönítve vizsgálni, minden mindennel összefügg. Mégis ez ezt adja, a másik azt adja, de a legtöbb problémára csak a vállukat vonogatják.

Úgyhogy szerintem baromira megérthető, ha az ember alternatív irányok felé nézeget, ahol már akár placebo-hatásból is nagyobb eredményeket érhet el, mint a sok modern orvoslásból fakadó kudarc. Nagyon nagy felelőtlenség az ilyen ember elől elhessegetni a reményt, meggyőzni arról, hogy amitől javulást remél, az kamu, sarlatánság. Mert az ilyen tudálékosok nem adnak neki semmi új reményt, semmi új lehetőséget, csak mutogatnak abba az irányba (modern orvostudomány), ahonnan az elmúlt évtizedek alatt a beteg SEMMIT nem kapott, csak az állapotának rosszabbodását, újabb problémákat és rémes mellékhatásokat. Azért gondoljunk már ebbe bele, amikor megfosztunk valakit a reménytől, különösen annak tudatában, hogy már a reménynek is VAN gyógyító ereje!

2020. szept. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
47%
Szia kerdezo milyen betegsegeid vannak es miket szedsz es tenyleg ugy erzed hogy csak tonkretesz? Nekem szerintem sot biztos antidepi kene mert szociális fóbiás,generalizált szorongásos,pánikos,depressziós vagyok. Csak a mellekhatas miatt nem mertem belevagni abba hogy en elkezdjem szedni. Frontint azt szoktam a leggyengebbol napi 1 et. Kicsit letompit oldja valamenmyire a bennem levo szorongast idegesseget meg kicsit el almosit de masra nem jo.
2020. szept. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Ja amugy bocsi hogy nem a kerdesedre valaszoltam hanem inkabb en kerdeztem
2020. szept. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Látom sokan lehurrogtak, hogy ne dobd ki a pénzed az ablakon, viszont ha jobban belegondolok, akkor a gyógyszertárban megvásárolható vitaminok is méregdrágák.

Nekem a pajzsmirigyemre szedett szelén 5000-6000 körül van.

Babváró vitamin 8000.

Páromnak szintén erre a célra vitamin 15000!!!

Ezek gyógyszertárban kapható vitaminok.

Ezeket orvosok ajánlják.

Namármost én pont ma vettem 2 doboz gyógygombakészítményt.

20 ezer forintot fizettem, ami ha jól számolom kb 2 hónapra elég adag szóval havonta 10 ezer forint.

Hát..nem tudom...a gyógyszertárban kapható vitaminok is hasonló árban vannak.

Ennyit a pénz részéről.

A másik része az, hogy aki még nem próbálta az nem értem, hogy mi alapján véleményezi?

Azért mert az index azt írta , hogy csaló attól biztos , hogy az úgy van?

A rengeteg beszámoló, riport , rengetek vélemény amiket írnak róla ha csak a fele igaz, már akkor is ki lehet mondani , hogy van értelme szedni ezeket a készítményeket.

Annyi értelme legalábbis van, mint amennyi értelme van a gyógyszertárban megvásárolt vitaminkészítményeknek.

Akkor most kérdem én , hogy miért fáj az az embereknek , hogy ez az ember árusítja a gombáit?

Nem mindegy nekik, hogy mire köti az ember a pénzét?

No meg az is igaz, hogy pl. nagyon sok elkeseredett ember, mint ahogy a kérdező is, azért kezd el kutakodni más módszerek iránt mert az orvosok nem foglalkoznak vele, vagy nem tudnak rajta segíteni.

Én személy szerint mindennek alaposan utánanézek (személyes tapasztalatokra gondolok, fórumokra stb) hogy adott dologról az emberek hogy vélekednek. (itt nagyon fontos megjegyeznem, hogy olyanok véleménye érdekel , akik már ki is próbálák azt a bizonyos dolgot.

Namármost pontosan én is a pszihológus, pszihiáterek hasznosságának néztem utána és hát sajnos elég sok negatív véleményt kellett hallanom és olvasnom. Hozzáteszem egy ülés a pszihodokiknál kb 10-15 ezer forint és az csak egyetlen alkalom!! Akkor most miért kerül olyan nagy vagyonokba a gyógygombakészítmény?

Amúgy kérdező, nem tudom hogy használ e , mert ma vettem, és nem magam számára, viszont ma én is bekaptam belőlük egyet-egyet..:D

A lényeg az, hogy sokszor az orvosok nemtörődömsége az , ami ilyen útra tereli az embert....

az orvosok kipróbálás nélkül elutasítják ezeket a készítményeket, pedig én nem gondolnám, hogy az a rengeteg ember akikkel a videóinterjú készült mint hazudik egytől-egyig...

De aki úgy gondolja, hogy hazudnak és le vannak fizetve , hát gondolják úgy nekem személy szerint tök mindegy.

Amúgy sajnos igen, amikor azt látja az ember, hogy az orvosok nem foglalkoznak vele, konkrétan unott fejjel pár mondattal elintézik az embereket, vagy írnak fel gyógyszereket rengetek mellékhatással stb stb akkor igen...akkor elkezd saját maga alternatív megoldásuk után nézni.

Ha ennek a férfinak a termékei semmire sem jók, már akkor is sokat tett az emberekért azzal, hogy rengeteg videóinterjút csinált valódi emberekkel, valódi történetekkel, akikre nem csak egy BNO kódként, vagy diagózisként tekint, hanem mint emberekre akiknek testük és lelkük van, már elnézést...

Elvileg a magyar eü is a holisztikus szemléletet alkalmazva kellene hogy a betegekhez álljon, csak sajnos a gyakorlatban (időhiány, alacsony fizetés, kiégés stb stb) miatt nem így működik.

Az orvos csak közöl egy diagnózist, aztán tulajdonképpen magára hagyja a beteget. (nem mindegyik , de a legtöbbnek nincs ideje arra, hogy pátyolgassa a betegek kis lelkivilágát stb stb..)

Ezek a videók, beszámolok sokat segíthetnek a betegeknek és hozzátartozóknak abban, hogy lássák, hogy nincsenek egyedül és hogy fel lehet gyógyulni sok-sok betegségből és nem törvényszerű az, hogy akkor közölnek egy diagnózist aztán szevasz.

Ilyenkor igenis kellenek a beszámolók, kellenek mások tapasztalatai , vagy akár szakértők ahhoz , hogy az emberek kicsit jobban érezzék magukat és igen lehet hogy csak placebo, de ha hisznek benne, hogy ez segíthet az már hatalmas segítség.

És hogy most a gyógyszertárban kapható csodavitaminoktól érzik jobban magukat vagy a Varga féle gyógygombáktól az már tök mindegy..ilyen szempontból lényegtelen.

És aki szorongott már úgy igazán életében vagy akinek volt már igazán stresszes időszaka, az bizony vágja, hogy a testünk is tüneteket produkál ilyenkor...hát bakker az agyunk sok mindent befolyásol..

Szóval kedves kérdező, szerintem egy próbát megér 10 ezer forint.

De választhatsz is, hogy egy szakembernek adod ezt az összeget, amit kb 1-2 hónapig használhatsz tesztelhetsz vagy egy szakembernek aki egy óra ülésért kér tőled kb ugyanennyi pénzt.

Én a helyedben akár mindkettőt kipróbálnám, de igazából tök mindegy mit próbálsz ki , a lényeg, hogy ha jobban érzed tőle magad és úgy érzed, hogy ez neked segíthet akkor addig kísérletezz, amíg rá nem találsz a megfelelő csodaszerre..." :) ;)

2020. szept. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!