Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nincs kedvem élni, befásultam,...

Nincs kedvem élni, befásultam, az öngyilkosság kerülget. Mit tegyek? Nem bírom....

Figyelt kérdés

3 nap múlva leszek 23 éves. Évek óta nem érzem magam teljesen rendben. A lelki állapotom nagyon ingadozik. Már óvodás / Általánosba kezdtem el leginkább szomorúbbnak érezni magam, bár ez a családi állapotomnak volt köszönhető, ezenkívül nem voltak nagyon barátaim. Mostanában bezárkoztam teljesen. Az esetek nagy részében nem jól érzem magam, amikor tömegbe vagyok, olyankor is ott lappang a szomorúság érzete bennem. Sehol nem érzem jól magam, nem tudok odafigyelni dolgokra, napi feladataimat sem tudom elvégezni. Kisebb korom óta kiközösítettek stb. középiskola után, már teljesen elvesztettem az érdeklődésemet, elszakadtam a valóságtól, sodrodok az árral. Nem érzem magam jól, nincs motivációm semmihez, hogy reggelente felkeljek egy új nap miatt, így amíg tehetem, az ágyamban maradok vagy a sarkokba fordulok legugolva bámulom a járó lapokat.

Sok negatívum ér az életben. A családi vita (anyagi) emberek, környezet innen onnan hozott sérelmek. Tisztában vagyok vele, hogy mire vagyok képes, és a kinézetemmel is. Tudom, hogy nem vagyok tökéletes, és vannak hibáim, amiken lehetne változtatni. Naggyából 3 éve kezdtem el komolyabban levert hangulatú lenni. Ürességet érezni... Ez

az érzés tetőpontra lépett máig. kb 2-3 hónapja napi szinten érzem rosszul magam. Pánikbeteg vagyok 4 3 év. Sokszor előfordul, hogy csak leülök, összekuporodom, remegek és sírok, de ha rákérdeznek, a választ nem tudom.

Sokan mondták már, hogy szerintük valami nincs rendben velem, forduljak pszichológushoz. Félnek, hogy talán tényleg nagy a baj. Én nem tudom. És azt sem, hogy mit kéne tennem. Állandóan öngyilkossági gondoltataim vannak, öngyilkossági hireket, videókat nézek. Köszönöm hogy elolvastad.



2020. szept. 8. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Ha ugy is mindegy alapon elsz ennyi erövel bankot is rabolhatnal akkor.

Azaz barmit kiprobalhatnal.

A negativ gondolatokba tett energiad tedd at pozitivba inkabb.

2020. szept. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Egy szakembert tényleg nem ártana felkeresned.

Mellesleg értékes vagy, és minden rosszban van valami jó. Tudom, elcsépelt, de engem ez lendít át a nehézségeken :) Kaptam már pár pofont az élettől, de juszt sem adom meg magam! :)

2020. szept. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

Próbálj meg valami szépet alkotni! Rajzolj, színezz felnőtt kifestőkönyvet! Esetleg találj ki valamilyen dalt - írjál dalszöveget!


Vagy találj ki egy társasjátékot - amíg a részleteken gondolkozol, addig is azon kaphatod magad, hogy DERŰSEBB LETT A KEDVED...


Szerezz be egy kisállatot (kutya vagy macska - esetleg valamilyen egyéb háziasítható állatka...) Sokfélét láttam felsorolva az egyik internetes oldalon - sajnos nem emlékszem rá, hogy mi volt az oldal neve...

2020. szept. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon komoly dolgokat írtál le, mindenképpen fordulj orvoshoz! Kezdetben, a háziorvosodnak meséld el, hogy hogyan érzed magad, ő majd továbbirányít. Addig pedig kis lépésekben haladj, mindig csak az adott napon juss túl.
2020. szept. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
23%
Nálam volt hasonló ilyesmi, végül pán péter szindróma volt, irgalmatlan egy galád állapot, keress rá ha gondolod.
2020. szept. 9. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Pasizz be, tuti nyerő.
2020. szept. 9. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nézd, valóban érdemes meghallgatni mások véleményét. Ha a lelked nincs rendben, akkor segítségre van szüksége a lelkednek. Ezt hívják pszichológusnak. Ha új ruhára lenne szükséged, akkor a megoldást ruhaboltnak hívják. Mindkettőre szüksége van az embernek: a testének testi dolgokra, a lelkének lelki dolgokra.

Ettől függetlenül nézd meg ezt az oldalt, sokat segíthet ez is: tlig.org/hu

2020. szept. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!