Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért ezek a fajta kényszergon...

Miért ezek a fajta kényszergondolatok gyötörnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan problémám lenne, hogy sokszor térnek vissza bizonyos gondolatok. Ezek főleg olyan gondolatok, amiket valaha olvastam a skizofrénia téveszme tünetei közül.

Nagyon féltem a skizofréniatól, ezt már megértettem, hogy szerencsére nem vagyok skizofrén.

Viszont nagyon megijedek, ha olyan gondolat jut eszembe, ami esetleg hasonlíthat, egy skizofrén téveszmés gondolatára.

Valójában a szorongást kellene oldanom vagy kezelnem?

Vagy meg kellene tanulnom, hogy attól, hogy nekem átfutott az ágyamon az a gondolat az még nem téveszme, csak a sok kattogás miatt jut eszembe újra és újra?


Köszönöm a válaszokat!!



2020. szept. 10. 07:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy skizofrén, mert más tüneteid nem stimmelnek, akkor nem vagy az, és ez mástól van. Akkor kell elkezdeni aggódni, ha olyan tünetek jelentkeznek, amik stimmelnek és eddig nem voltak.
2020. szept. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mit értesz stimmelés alatt? :D
2020. szept. 11. 14:38
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát hogy, az olyan dolog, ami a skizofréniának tünete és nálad jelentkezik, az stimmel. Szóval, hogy a skizofrénia tüneteivel megegyezik.
2020. szept. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem gondolnám, nem hallucinálok és a gondolatokról is tudom, hogy nem valósak. Csak rossz érzés, hogy folyton visszatér..
2020. szept. 11. 14:52
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok

A szorongásrt kezeld. Jó gondolatot írtál az utolsó bekezdésben. Ez így van, ismerd fel, hogy ez nem téveszme. Azért vannak ezek a gondoltok, mert érzelmileg bepánikolsz. És minél jobban szorongsz, annál jobban akarja az agyad megoldani a problémát, mert nagyobb veszélynek érzi. Ezért kétségbe esetten keresi a megoldást amihez az ok kell. És így minden amit el tudsz képzelni, az végigpörög. Nem azért mert ez az ok, csak az agyad nem találja és így bedobja hátha ez. Mint amikor a dolgozat utolsó 10 percében eszeveszetten próbáljatod a számokat, hátha az egyikkel kijön és meg lesz a kettes. Ha jó megoldást szeretnél, akkor nyugodt állapotban keresd, mert ilyenkor reálisabb a kép.

2020. szept. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!