Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depresszióból érdemes a...

A depresszióból érdemes a maladaptív álmodozásba menekülni, vagy csak meg nagyobb károkat okoz?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta része az életemnek a kóros álmodozás, most 26 vagyok, bipolaris, szorongó, szemelyisegzavaros es egész nap ezt csinálom. Szerelmes vagyok például valakibe, aki a világ másik végén él es nem tudok nem történeteket kitalálni róla, vagy követni a neten, hogy mit csinál, egyrészt jó érzés tudni róla, másrészt viszont közben tudom, hogy soha nem fogom még csak latni sem, emiatt csak meg rosszabbul leszek. Egyedül őt látom tökéletesnek, bármelyik férfi körülöttem szóba sem jöhet. Volt, hogy megtetszett pl. egy énekes, akkor rákattantam, képes voltam egesz nap őt nézni, egy idő után már tudatosan nem kerestem rá, le kellett róla szoknom kb. mintha drogos lennék.

Vagy pl. sorozattal vagyok így, aminek még gyerekként lettem a függője, egy fantaziavilag az egész, mégis 26 évesen sem tudom elengedni es azt akarom, hogy megtörténjen velem is. Ha pl. megnézek egy részt egyszerre nagyon jó es nagyon rossz érzés.

Gondolom ennek csak akkor lehetne vége, ha kikezelnének, ami eddig senkinek sem sikerült, gyógyszer szedni nem tudok.


2020. szept. 10. 14:52
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én is hajlamos vagyok az ilyesfajta álmodozásra (a kedvenc regényhőseimmel főleg). Elsősorban számomra azért probléma, mert ez egy mindig kéznél levő pótcselekvés. A telefont el tudom tenni messzebb, a facebookot le tudom tiltani a gépemen. De a fejemet nem tudom félretenni.


Az egyik lényeges dolog, amit megfigyeltem, hogy ha valami siker ér, akkor pár napig megszűnik ez az egész. Például a diplomavédésem után három napig eszembe is alig jutott, és ha mégis, akkor nem jelentett élvezetet a történetek továbbszövése.


Ezután elkezdtem gondolkozni azon, hogy mégis milyen igényemet elégítem ki ezzel az egésszel. Gyanús lett, hogy ez igazából egy tünet. Úgyhogy elkezdtem megfigyelni a saját történeteimet: mi történik velem ott, ami a való világban nem? Egy hintem már volt, hogy az olyasfajta sikerélmények, mint a diploma megszerzése lehet ilyesmi.


Szépen lassan rájöttem, hogy micsoda megfelelési kényszer ül rajtam (óvodás koromból is vannak már ilyen emlékeim). Mindezt abból, hogy mikről álmodozom. Az elmúlt években ebből elég sokat sikerült leépíteni. Még mindig szoktam álmozodni, de most már kevesebbet, általában kordában tudom tartani, és azt is arra használom, hogy a saját érzelmeimet, érzelmi igényeimet jobban felismerjem.


Néha ez nagyon konkrét, például egyszer több napig folyamatosan összebújás szerepelt az álmodozásaimban. Míg végül rájöttem, hogy a túl sok munka, stressz stb. miatt nem értünk rá összebújni a férjemmel (ne szexre gondolj, csak egymás ölébe ülni, ölelkezni stb.). Fél óra alatt sikerült is megoldani a helyzetet. Az álmodozáson kívül másutt nem is tudatosult bennem, hogy mi a probléma.

2020. szept. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!