Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mit kene csinaljak...

Szerintetek mit kene csinaljak ha szemelyisegzavart (borderline-t) velek felfedezni valakinel? Menekves ha lehet?

Figyelt kérdés

Egy csajrol lenne szo, akivel hat hogy is mondjam, elegge hosszu sztori lett. Megismerkedtunk, en voltam a minden, majdnem jartunk, aztan megvaltozott minden(allitolag mas miatt) azota is tartjuk a kapcsolatot (ugy ahogy) es tudok kb. mindent rola. Azota mar azzal a bizonyos mas szemellyel is furan allnak a dolgai aki miatt allitolag lefujta ezt az egesz "kapcsolat" dolgot. Nagyon megvaltozott es tenyleg furan viselkedik, nem ugy ahogyan anno megismerkedtunk. Osszevissza flortol, osszeveszesunk utan meg mi is jartunk ossze, meg ilyenek. Szoval nagyon fura lett.

Nekem most uj ez a borderline-os szemelyisegzavar mert a napokban talaltam ra itt gyakorikerdeseknel es elegge utanna neztem aztan a dolgoknak, mert amiket kezdtem olvasni nagyon illik a szemelyre es nemtudom megijedtem/megsajnaltam??

Nagyon jol jonne a velemenyetek vagy valami hogy jol latom-e a dolgokat, vagy mit kene ilyenkor csinaljak, mihez kezdjek. Anno nagyon megkedveltem, hisz o is, de mostanaban nagyon elnyom magatol (ezt erezteti is) es mar mar odaig van ez bennem hogy megutalom a szemelyiseget (ami igazabol nagyon is teszett) es persze mar nem is tudok ugy erezni iranta.



2020. szept. 13. 13:10
1 2
 1/13 anonim válasza:
29%
Te vagy a beteg öreg! A csaj normális, csak egyszerűen kevés vagy hozzá, meg buta, hogy ezt felfogd.
2020. szept. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Én óvakodnék attól, hogy bárkit diagnosztizáljak a "neten olvasottak" alapján, akár rövid akár hosszú ismeretségről van szó.

Pároddal őszinte beszélgetés lenne jó szerintem (a jövőtöket, kapcsolat jövőjét illetően) és nem a "neten olvasottak" alapján történő vélekedés, sejtés, diagnosztizálás alapján való döntés.

2020. szept. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem meg nagyon is hasznos a neten olvasni, én így jöttem rá, hogy van egy súlyos allergiám, hogy a neten megtaláltam a tüneteit. Azóta kerülöm a kiváltó ételt, és nincs panaszom. Egy rokonomnak is a neten találtam meg a baját, mert az orvosok de mg a kórházban sem jöttek rá, mitől ájul el rendszeresen, és rájöttem, azóta sincs ilyen gondja, mert tudjuk, mire kell figyelni. Úgyhogy te óvakodjál csak bátran, de más inkább megoldja a gondjait.

Az 1-es meg egy idegbeteg troll, mindenhová odaköpköd, egész nap a gyakorin veri magát.

2020. szept. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
49%
A bordiknál minden attól függ, milyen az aktuális illető személyisége. Hogy akarja-e, képes-e valamennyire kontrollálni magát, törekszik-e a javulásra, és neked ez a törekvés elég-e, látod-e eredményét. Mert ha nem, akkor hagyni kell. És hogy milyen fokú az agressziója, mert én például túl sokáig tűrtem, és pánikbeteg lettem egy ilyen mellett.
2020. szept. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%

Lelki problémák "laikusként történő diagnosztizálására" "tudománytalan pszichológiának vélt írások alapján" nem szerencsés a laikus diagnosztizálás.

Nem az allergiákról és egyebekről beszéltem.

Én az őszinte beszélgetést tartom célravezetőnek.

2020. szept. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A borderline-nem borderline kérdésre szerintem ilyen távlatból nem is "etikus" válaszolni, viszont a kérdésre hogy mit csinálj ezzel a helyzettel:

igazából szerintem azt, amit te jónak érzel. Ha neked rendben lenne (úgy értem nem borít meg nagyon érzelmileg), hogy ilyen a lány, mert annyi pluszt ad amikor vele vagy és éppen jó, akkor ne szakítsd meg vele a kapcsolatot, de mivel a leírtak alapján nem érzed jól magadat vele (ez teljesen érthető és rendben van) akkor szerintem szakítsd meg vele a kapcsolatot, ha borderline ha nem mert magadnak ártasz vele.

2020. szept. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Ugye tudod, hogy a bordernél huzamosabb ideig fent kell állniuk a tüneteknek? Szakítás után nagyon sok ember "megőrül", vagy legalábbis kifordul önmagából.
2020. szept. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
1-es lehet van benne valami, de fogalmad nincs az egeszrol es amit a csaj csinal nem valami normalis
2020. szept. 14. 14:57
 9/13 A kérdező kommentje:
2-es, igen, ugymond egy felteheto diagnnosztozalas lett volna, semmi komoly, inkabb nem is diagnosztizalas csak mostanaban olvastam rola es jo par jel megegyezik, de attol meg tevedhetek, persze. Jajj, es nem a parom, csak egyszer majdnem az volt (mikor meg "normalisan" viselkedett, persze nyilvan azert mondott mert akkor elttunk valamit egymasban es az volt a normalis) de utanna nagyon megvaltozott a szemelyisege, mindene. Amugy igen, beszelgetes fog jot tenni, ha egyaltalan akaja, mivel ez igy nem kene tovabbfolytatni es ki kell szalni mig mindenivel elhitet mindent.
2020. szept. 14. 15:04
 10/13 A kérdező kommentje:
4-es, igazabol nem tudok epp sokat az eletebol, csak dolgokat. Fiatalon volt egy kis "botlasa" ami szerintem van hogy mai napig kihat ra. Ismerkedesunk soran volt rola szo es kisse kibukott, de elfogadtam, megertettem. S na, marciusba megcsaltak s azota kb tudom mi folyik vele, met mikor ismerkedtunk elmondtunk ezt azt, de azota se eleg normalis amiket csinal, szamomra.
2020. szept. 14. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!