Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez kényszerbetegség lenne?

Ez kényszerbetegség lenne?

Figyelt kérdés

Már kiskoromban is az volt, hogy elég agresszív tartalmú gondolataim voltak. Pl ez mostanában van, de ha ránézek egy késre, rögtön arra gondolok, hogy el kéne valaki torkát vágni vele, meg ránézek a csuklómra, rögtön az jut róla eszembe, hogy valaki eltöri. És ez eléggé megijeszt engem, ilyenkor sírni tudnék a gondolataimon, mert soha nem tudnék senkit bántani, de ezek a gondolatok mindig ismétlődnek a fejemben.

És ha van egy cikk, ami nem túl érdekes, akkor is azt mondom magamban hogy muszáj elolvasnom, mert ha nem, valami baj fog történni.

A zárat már nem nézem meg százszor, de a táskámat akár még a buszmegállóban is feltúrom huszadjára, hogy minden benne van-e.

Ez kényszerbetegség vagy valami más?



2020. szept. 13. 13:44
 1/8 A kérdező kommentje:
És még azt kifelejtettem, hogy elég sokszor vakarom/tépkedem a bőrömet is.
2020. szept. 13. 14:07
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
igen, az. menj és kérj segítséget.
2020. szept. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát hogy ezt minek hívják nem tudom megmondani, de az egyes az rám nagyon igaz, a második olyan formában jelent meg, hogy mindent le kellet jegyzetelnem, amit hallok, mert hátha jól jön még. A harmadik is jellemző volt rám. Az utolsó kettőről már leszoktam.

Az agresszív gondolatim engem mondjuk nem ijesztenek meg, nem kell tőlük sírnom. De jelen vannak nonstop. Nem tudom miért, de azt tudom, hogy mást én sem bántanék. Szeretem az ilyen témájú filmeket és ha nagyon rámjön, akkor úgy vezetem le, hogy ilyen dolgokat rajzolok, elképzelem, hogy mit tennék, nagyon részletesen. De sose küzdök ellene. Ezzel azt akarom írni, hogy ha az ijeszt meg, hogy ha ilyen gondolataid vannak, akkor lehet ilyeneket fogsz tenni, akkor nem kell ettől félned. Nekem kB 10 éve ilyen gondolatim vannak, de nem bántanék másokat. Ha ezt az eszedben tartod és egyéb módokon levezeted akkor nem lesz baj, hidd el nekem.

A cikk olvasásásról és a táskásról ugyan azt a tanácsot mondanám. Nekem is ez segített, hogy egyszer megkérdeztem magam, na és ha valami otthon maradt akkor mi van? Persze a nagyon fontos dolgokat átnézi mindenki, de ha véletlenül valami otthon marad pl a tolltartó, egy füzet, akkor mi van? Kérsz lapot meg ceruzát. Nem vittél szappant nyaralásra? Hát majd veszel. Azt kell felismerni, hogy ez a pánik értelmetlen, mert abban nem segít, hogy eszedbe jusson ami otthon hagytál. És még ha segít is, akkor is melyik jobb, ha folyamatosan pánikolsz de mindenre figyelsz, vagy ha nem hagyod, hogy ez ennyire eluralkodjon, de egyszer véletlenül nem viszel tollat? Szerintem a második, sokszor könnyen tudsz másikat szerezni,és ha valami felesleges információt nem tudsz meg se lesz semmi baj. Tudom mert az a sok jegyzet amit írtam, na azokat utána sose olvastam és felismertem, hogy ezekre nincs szükség.

2020. szept. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Menj pszichiáterhez. A gyógyszerszedés kezeli.

Agresszív kényszergondolat. Nekem is van. Igaz, nem ennyire erős.

2020. szept. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

4-es: Igazából nekem se annyira erős, mert csak mondjuk egy hónapban egyszer jut eszembe egy ilyesmi gondolat, de akkor van, hogy napokig a fejemben jár

2020. szept. 16. 00:18
 6/8 anonim ***** válasza:
Fogsz orvoshoz menni?
2020. szept. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Már voltam pszichológusnál más okokból, pénzkidobás volt, semmit sem segített. Kineziológushoz járok inkább, mert érzem, hogy ő tényleg segít.
2020. szept. 16. 09:58
 8/8 anonim ***** válasza:

De gyógyszerrel gyógyulsz meg.

A bőröd tépkedésével még ártasz is magadnak.

Pszichiátriára ingyen is mehetsz, a pszichiáter meg nem fog sokat nyaggatni. Főleg receptet ad.

2020. szept. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!