Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fobiam lehet? Mit...

Szociális fobiam lehet? Mit lehet tenni ez ellen?

Figyelt kérdés

Kevés embernek nyilok meg néha a saját családomnak is nehéz. Van hogy magamban elmondom sokszor amit mondani szeretnék de nem merem kimondani. Inkább hallgatom a beszélgetést mintsem hogy én kezdeményezek egyet. Elrejtem az érzéseimet. Kb minden platformon csak vagyok nézem ki mit rak ki esteleg egy ismerős képet belajkolom egyedül tumblr vagyok aktív de csak név nélkül. 2 kezemen meg tudnám számolni hány kommentár írtam életemben. Ha valakit megismerek irtora beparazok. Mikor kérni szeretnék valamit az étteremben vagy valahol minimum 3x elprobapom a szöveget magamban de még ha a barátnőm szülei haza visznek akkor is párszor elmondom magamban mit mondok majd elkoszonosnel. Általában nem kezdeményezték senkivel beszélgetést megvarom hogy a másik fél írjon. Gyakran támaszkodom másokra ha beszélni kell. Nyilvánosság előtt félek remeg a hangom. Gyakran érzem úgy hogy unatok másokat ami miatt haragszom magamra. Túl sokat kérek bocsánatot. Mielőtt msgnyitok egy üzenetet előtte megnezem és kitalalom mit fogok rá válaszolni.


Egyébként 16/l ha számít valamit.



2020. szept. 13. 14:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Lassan próbálj meg felengedni, esetleg fordulj szakemberhez, ha annyira nehéz és úgy érzed egyedül és az itt kapott válaszok alapján nem megy. Úgy tűnik attól félsz, hogy nem leszel szimpatikus, rossz benyomást kellesz. Ezt kell lassan feloldani. Pl kezdetben irogass embereknek ilyen névtelen fórumokon. Szóval mint itt, kezdeményezd a beszélgetést. Itt nem kell félned, mert senki se tudja ki vagy, nem lesz következménye. És fokozatosan élőben is nyithatsz majd. Ha gondolod rámírhatsz, gyakorolni. Illetve ne félj attól, hogy közbe valami furát mondasz, mindenki ezt teszi, lesznek barátaid ettől még, persze mindenkinek nem leszel szimpatikus, de ki az?
2020. szept. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ezt úgy hívják, hogy elkerülo személyiségzavar, és terápiával jól kezelheto. Jobbulast
2020. szept. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!