Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a baj nálam (ocd)...

Mi lehet a baj nálam (ocd) esetleg?SoS

Figyelt kérdés

25 férfi éves vagyok

Jártam már orvosnál szociális szorongásos tünetekkel de nem olyan súlyosakkal erre írtak fel nekem a 20mg ös Rexetint aminek csak a negyedét szedtem azt sem rendszeresen, nem is volt gondom volt egy munkahelyem kertészetben ott dolgoztam de az csak 3 hónapos munkaviszony volt a nyár elején lejárt a szerződés.

Régebben volt egyszer kényszeres kézmosásos tünet kb fél év alatt elmúlt magától most már csak nevetek azon.Nem olyan régen kb 1 hete megcsipett egy Lódarazs annyira panikoltam hogy mentőt kellett hívni hozzám pedig nem vagyok allergiás a csipesre.



Már több mint egy hete reggel veszekedtem anyukámmal nagyon csúnyán beszéltem vele,rugdostam az ajtót utána megbántam bocsánatot kértem anyukámtol ő persze mondta hogy nem haragszik nagyon szeret stb.Nem tudtam kikapcsolni ebből , hogy miért beszéltem úgy anyukámnak ahogy teltek a napok azt vettem észre hogy egyre többet gondoltam erre a veszekedésre, (étvágytalanság, éjszaka alvászavar,reggel heves szívdobogás).

Amit viszont nem értek hogy egy hete kedden anyukám azt mondta hogy "kimegyek a kertbe kiélvezni ezt az utolsó ilyen erős napsütést"

Erre én azonnal stresszt éreztem hogy miért így mondja hogy utolsó megkerdeztem hogy ezt hogy érted erre ő mondta hogy úgy érti hogy az idén lehet hogy utolsó ilyen erős napsütéses idő.

Ami nagyon érdekes hogy most ezen "rágódom" erre gondolok sokat hogy miért ezt mondta akkor és a veszekedeses gondolatok már nem zavarnak annyira, olyan mintha most jött volna helyette ez a napsütéssel kapcsolatos.

Voltam a Pszichiáternél elmeséltem ezt azt mondta hogy ez ilyen kenyszergondolatos tünet és ő a Rexetint ajánlja erre meg melléje a frontint vagy Xanaxot.

Tehát röviden most még egy hete sem szedem a Rexetint 20 MG os adagban


A tünetek viszont, szinte egész nap ezek járnak a fejemben,nagyon keveset kívánok enni, és szinte az is erőltetett, reggel vagy hajnban heves szívdobogás , néha alvászavar


Az lenne a kérdésem hogy ez pánikbetegség , OCD kényszeres tünet, szorongás lenne együttesen?


Köszönöm a segítséget és válaszokat



#szorongás #kényszer #Kényszeres tünet
2020. szept. 15. 16:20
 1/1 anonim ***** válasza:
Hát, hogy mi a diagnózisod, arról jobb lenne a pszichiátert megkérdezni. Én ezt nem tudom megmondani sajnos. De segíteni azért megpróbálok. A nem olyan súlyos mit jelent? Mert ha tényleg nem olyan súlyos, akkor lehet nem kéne az a sok gyógyszer. Most én nem kérdőjelezem meg a pszichiátered, ne értsd félre. Azt akarom mondani, hogy ha annyira nem súlyos, akkor a tudatosság, gondolatmeneted megváltoztatása is segít, nem csak a gyógyszer, mondjuk a kettő együtt, csak az nem jó, ha mindent a gyógyszertől vársz. (lehet nem így van és egyet értesz, akkor ezt vedd megerősítésnek). Ezt a napsütéses dolgot, valóban túlgondoltad. Biztos, hogy nem így értette. Ilyenek milyen gyakran vannak? Mennyire kavar fel érzelmileg? És te tudod, hogy ez túlzás? Szóval tisztában vagy vele, és emellett jön, vagy tényleg úgy érzed, ez így van? Terápiára jársz? Vagy csak ezt a gyógyszert kapod?
2020. szept. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!