Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan viselitek pszichésen a...

Hogyan viselitek pszichésen a COVID miatti korlátozásokat?

Figyelt kérdés
Van itt olyan, aki a COVID miatt vesztette el a munkáját, vagy került home officeba, és hiányzik neki az emberi társaság? Hogyan élitek ezt meg?

2020. szept. 15. 20:43
A kérdező szavazást indított:
Nem hat a közérzetemre a COVID
Kicsit rosszul, de elviselhető
Nagyon kivagyok lelkileg
73 szavazat
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Komolyan szinte mindenkinek teljesen oké ez a szituáció? (szavazás alapján) Na ne már... Interneten meg mindenkinek sír a szája, hogy COVID így, COVID úgy...
2020. szept. 15. 21:16
 2/18 anonim ***** válasza:
58%
A határzárra gondolsz?
2020. szept. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Nekem a lezárások hozták meg a munkát, nyáron meg egy hónapot Spanyolországban voltam, szóval ha az anyagiakat nézzük, akkor nagyon jól jött. Az országhatárok lezárásának semmi értelme, más korlátozás nem nagyon érintett.
2020. szept. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%

Emberekkel dolgozom, így nekem nagyon negatív. Szakmaváltáson gondolkozom, mert túl sok emberrel vagyok összezárva és a nagy részük telibe szărja a szabályokat, ezzel veszélyeztetve engem és mindenki mást is.

Szólnom nem szabad, a főnök nem csinál semmit.

Ráadásul alig kapok órát, mert a kevesebb emberre kevesebb dolgozó kell.


Tisztában vagyok vele, hogy ez hosszú távra így marad, de másik munkát kapni esélytelen.

2020. szept. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Nem a határzárra gondoltam korlátozások alatt, hanem arra, hogy az emberek életét bekorlátozzák, és megregulázzák mindenféle olyan szabályokkal, hogy ha nem hordasz maszkot meg nem tartasz legalább 2 méter távolságot a másiktól akkor kis híján tarkón akarnak lövetni. És a boltbezárásokról és társairól ne is beszéljünk (tudom most ez nincs, de márciusban volt, és lehet, hogy újra lesz).

2020. szept. 15. 23:18
 6/18 anonim ***** válasza:
57%
Nem lő senki tartón, de hiába a maszkhordás. Spanyolországban a puszta közepén is maszkot hordtak az emberek, mégsem mentek sokra vele. Összetettebb kérdés a vírus terjedése annál, hogy van-e maszk vagy nincs, ettől függetlenül helyeslem és influenzaszezonban időszakosan kötelezővé is tenném minden zárt nyilvános térben.
2020. szept. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%
2 hetet kell itthon lenne hatósági karanténban, mert olyankor voltam üzleti úton, amikor arra még nem járt felmentés. Csak egy negatív PCR tesztet sikerült elintéznem, mert elfogyott a laborkapacitás. De rohadtul idegesít hogy én két hetet vagyok bezárva, aki utánam jött haza egy héttel annak meg semmi.
2020. szept. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
95%

A párom elvesztette a munkáját, de mivel (férfiként) nem ő a fő kenyérkereső, ezért nem problémáztunk rajta. Őt lelkileg kicsit rosszul érintette, de anyagilag igaziból csak azt vesztettük el, amit a korlátozások végett úgy sem tudtunk volna csinálni /mozi, étterem, vásárolgatás, az ő családjának a segítése, ergo számunkra a nem létszükségleti dolgok/ viszont minden nap fényesre nyalta helyettem a lakást. Az jobban megvisel, hogy visszament dolgozni és megint én takarítok :D

A maszk egyébként dühít, nem az, hogy hordani kell, hanem hogy hiába tömtem ki már minden táskámat vele egyszerűen még mindig van, hogy elfelejtem és elmegyek nélküle aztán fordulhatok vissza. Nem bírom megszokni, hogy ugyan úgy megnézzem nálam van e, mint az irataim.

2020. szept. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
95%
Én kivagyok, de nem a társaság hiánya a baj. Sajnos nekünk nincs online oktatás az egyetemen, pedig a forróságban gyűlölök buszozni (oké, ez megoldódik csütörtökön, amikor végre lesz egy kis lehűlés). Emberekkel vagyok összezárva picike termekben, a másfél méter nincs meg, de azért maszkban kell mindent végigülni... Borzasztó.
2020. szept. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
78%

"Na ne már... Interneten meg mindenkinek sír a szája, hogy COVID így, COVID úgy..."

Nyilván nem ugyanazok az emberek "sírnak", mint akik itt válaszolnak...

Nekem pozitív irányba változott a közérzetem a vírus betörése óta. Nem szeretek társaságba járni, főleg ezt a nagy meleget nem bírom, úgyhogy amikor még azt szajkózták, hogy mindenki maradjon otthon, annak kifejezetten örültem. A home office-nak is. Nekem kényelmesebb és nyugodtabb az itthonlét.

2020. szept. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!