Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen gyógynövényes teát...

Milyen gyógynövényes teát fogyasszak szorongás ellen?

Figyelt kérdés

Ajánlották nekem az orbáncfűt, citromfűt, macskagyökeret.. Na én most néha-néha úgy iszom, hogy egy bögre forró vízbe rakok mindegyikből egy csapott teáskanállal. Nem igazán segít. Ötlet?

Próbáljam inkább külön fogyasztani őket, több mennyiséggel, vagy mi lehet a gond? Semmi változást nem érzek.



2020. szept. 16. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Azért nem segít, mert ezeket kúraszerűen kell fogyasztani.


Persze, hogy nem érzel semmit. Ezekben nem annyi hatóanyag van, mint a gyógyszerekben. Nem fog kiütni.

Ha találsz egy jó keveréket (szerintem vedd meg úgy, hogy ki van keverve több növény), és ezt iszod pl 4 hétig, akkor csökkenhet a szorongás.


De mint tudjuk, magunknak generáljuk. Szóval simán szoronghatsz tea mellett is.

2020. szept. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, ezzel tisztában vagyok, hogy nem csodaszer a tea, de gondoltam valamennyit hátha segít, legalább aludni.

De köszönöm a tippet, rendszeresen fogom inni most már

2020. szept. 16. 14:39
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Orbáncfű (ami egyébként a gyulladásokra is jó), vannak még teakeverékek kifejezetten erre (citromfű, macskagyökér). Főleg így pluszban is hibiszkuszt szoktak tartalmazni.
2020. szept. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Levendula is jó, de azért ezek egyike sem olyan erős mint a gyógyszerek.


Ha kicsit szomorú vagy feszült vagy, akkor esetleg segít, de mélyderpresszióra meg klinikai szorongásra nem sokat ér.

2020. szept. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenre gondoltál? Keverj össze 1-1 egység citromfüvet, orbáncfüvet és fél egység macskagyökeret és komlót. (Tehát ha pl. a citromfű 40 grammos, az orbáncfű 50 grammos, a komló 20 grammos, a macskagyökér 30 grammos, akkor 40 g citromfű, 40 g orbáncfű, 20 g komló, 20 g macska. Így az orbáncból és a macskából marad 10-10 g.) Fél liter felforralt vízbe dobj egy csapott evőkanállal, fedd le, 15 perc múlva szűrd le és lefekvés előtt 1 órával idd meg. De vannak filterezett nyugtató keverékek drogériákban is. És szedj hozzá jól felszívódó magnéziumot és glicint is, mert ezek is csökkentik a stresszt.
2020. szept. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amit leírtál annak használni kellene, az orbáncfű az egyik leghatekonyabb gyógyfű. A gond az, hogy szorongás okát kéne megoldani mellette, vagy minimum úgy kezelni hogy ne azon agyalj. Én egy fél deci kamilla teát szoktam inni lefekvés előtt, hogy el tudjak aludni, de az is csak akkor hát jól, ha nyugodt az elmém, és ha mégis a napi problémákra gondolok, akkor alig érzem hogy segít.
2020. szept. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!