Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Súlyos kényszerbetegség lehet...

Súlyos kényszerbetegség lehet örökölhető, vagy minden esetben kell valamilyen kiváltó ok?

Figyelt kérdés
Az apám nagyon az, kényszeres gyűjtögető, en is az lettem, kb. 6 éves korom óta vannak emlékeim kenyszeressegről, de teljesen más formában jött ki.
2020. szept. 16. 18:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A szorongásra való hajlamot lehet örökölni, nem magát a kényszert. De a kényszer az a szorongás egyik fajtája. És minta is volt előtted, szóval megtanultad. Az én apám is gyűjtögető volt, még a görbe szöget is félretette, hogy jó lesz az még valamire. Amikor meghalt az összes szarságot kidobtam, szóval én nem lettem gyűjtögető, pedig ezt láttam. Nálad a szorongás okát kéne kinyomozni és megszüntetni.
2020. szept. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnos az en “apámnak” több súlyos mentális gondja is van, ez a kényszeres akár szemét felhalmozás tünet is lehet. Bar együtt éltünk, szinte semmiyen kapcsolat nem volt köztünk, mivel képtelen a normális emberi életre, a gyerekneveleshez meg annyi köze van, mint az atomfizikához. Mondjuk mar kiskoromból vannak nagyon traumatikus emlékeim vele kapcsolatban, lehet, hogy akkor kezdődött.
2020. szept. 16. 19:18
 3/3 Phoney ***** válasza:

Szorongani nem lehet a semmitől, szóval maga a szorongás genetikailag nem örökölhető. Viszont az ember személyiségének alapjait meghatározza a (vele élő) szülők személyiségének lenyomata, magyarul olyan mintákat is a szüleitől „tanul el” a gyerek, amikről nem is képzelnéd, hogy azt tanulni kell. Így már egészen kis korban is kialakulhatnak a gyerekben a vele élő szülő szorongásos mintái, és ezzel gyakorlatilag „örökli” a szorongást, de nem biológiai úton.


Elég gyakori, hogy egy család szorongásos problémái generációkon ívelnek át, amíg az egyik utódnak nem sikerül időben megküzdeni velük.

2020. szept. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!