Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Paranoia deluziv zavar az...

Paranoia deluziv zavar az ugyanolyan súlyos fogyatékosság mint a paranoid skizofren ia?

Figyelt kérdés

2020. szept. 20. 14:41
 1/2 anonim ***** válasza:
A deluzív zavarnál éppen hogy nem teljesül a schizophrenia diagnózisához szükséges összes kritérium, de általában ez sajnos csak idő kérdése. Mindkét kórállapot súlyos, nem lehet elbagatellizálni.
2020. szept. 21. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 kovacsattila1991 válasza:
Haver ez nem fogyatékosság :D. Nekem is paranoid delúzív zavarom van. Én skizóval indultam, lettem paranoid. Tapasztalatom szerint a skizofrénia 100 szor rosszabb, mert a teljes valóságod morbid, nem valós lesz. Amit képzelsz nem valóság, mégis azt éled át. A paranoia, meg inkább harc, hogy ez valóság vagy nem. Tévképzetekkel. Mindenesetre szedni kell azt a k.. Rva gyógyszert, mert ha nem szeded viaszaesel. Érdekes de számomra a valóság nem boldogságos állapot,de mégis aranyat ér ha legalább nincsenek tévképzetek halucinációk.
2021. márc. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!