Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha hányingerem...

Mit csináljak, ha hányingerem van az iskolától? 17F

Figyelt kérdés

Gimnáziumba járok, 11. osztályba. Ha arra gondolok, hogy holnap iskola, egyből elfog a rossz kedv, hányinger, nagyon nincs kedvem az egészhez. Tele vagyok mentális problémákkal (depresszió, önbizalomhiány, stb), és próbálnám fejleszteni magam, de az iskolai hülyeségek folyamatosan visszahúznak bele. Folyton én vagyok ott az, akit piszkálnak, ütnek, rúgnak, megaláznak, lenéznek. És annyira undorodom már ettől az egésztől. Távoktatás és nyáriszünet alatt kicsit enyhült a depresszióm meg ezek a dolgok, mert ott nem voltam minden nap kitéve ilyeneknek. Szerintem ahhoz hogy kicsit rendbe tudjam rakni magam, minimum 1-2 év iskola nélküli idő kéne, ahol csak olyan emberekkel találkoznék akikkel akarok. Mert ezt így nem bírom, hogy minden nap porig rombolják az alapból nem létező önbizalmam, mindenhonnan csak azt kapom mekkora sz*r vagyok, stb. Nem hiszem, hogy ezt az utolsó majdnem 2 évet kibírnám az iskolából, már így is maradandóan szét van cseszve a mentális egészségem évek óta, de ha még ezt a két évet végigszenvedném, az is rátenne egy elég nagy lapáttal.

Szerintetek mi tévő legyek?


2020. szept. 21. 22:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Kijárod, kibírod. Ahogy elkezdesz dolgozni, kinyílik a világ. Hidd el, mert velem is így volt. Magadra sem fogsz ismerni.

Ha egyet tanácsolhatok, ne menjen a tanulásod rovására. Én végig a depimmel voltam elfoglalva, tudás meg nem ragadt rám.

Nekem a rajz segített, önkifejezés. Találd meg, ami leköt. Nem lesz könnyű kihúzni, de hálistennek ez csak egy apró része az életednek. Nemsokára érettségizel, erre fókuszálj csak, ne az agyhalottakra. Ahogy akkor is gondtam, ezek az emberek végül semmire nem vitték. A karma még mindig működik. Nekem hihetsz, szörnyű volt ez a korszakom, de minden vihar után jön a napsütés. Kitartás!!

2020. szept. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
76%
Írjál ki kérdéseket a gyk-en, mint sokan, hogy mikor zár már be az iskola 2 és fél koronás miatt.
2020. szept. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!