Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség és a paranoia...

Pánikbetegség és a paranoia mennyire függ össze?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy sok a hasonlóság a kettőközt, hiszen mindkettő félelmet kelt és szorongást stb... Ha ez így van, akkor minden pánikos paranoiás? Vagy fordítva?


Mi alapján döntik el például, hogy ki ki paranoiás, kényszeres vagy pánikos?



2020. szept. 22. 20:53
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Semennyire
2020. szept. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 TR75 ***** válasza:

A pánikzavar és a paranoia két különböző dolog.

Lehet azt mondani, hogy a pánikzavaros paranoiás is, amennyiben paranoid gondolatnak tekintjük a megőrüléstől vagy haláltól való félelmet egy pánikrohamban, vagy hogy "biztosan mindenki látja rajtam, hogy rosszul vagyok", vagy mondjuk azt a meggyőződést, hogy "biztosan pánikrohamom lesz ebben és ebben a helyzetben".

Viszont egy paranoiás szoronghat, meg minden, de a paranoid gondolkodásból nem következik egyenesen a pánikroham.

A kényszerbetegség megint egy másik dolog, az előző kettőtől független.

Ami mindháromban közös, és oknak lehet tekinteni, az a szorongás.

2020. szept. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Értem.


S betegség tudat az van paranoiásnál?


Pl azt tudom, hogy a kényszeresek hiába gondolnak óriási nagy butaságokat mélyen belül tudják, hogy irreális, ezért is szoronganak vagy kényszercselekszenek.

De a paranoiás az gondolkodik azon, hogy mondjuk " Hát lehet, hogy ez még sem igaz, hogy a szomszéd figyel engem"...

2020. szept. 22. 21:14
 4/4 TR75 ***** válasza:

Hát kinél hogy. Elvileg a paranoia attól téveszme, hogy nincs tudatában az illető annak, hogy téveszme. De szerintem ez olyan, ami logikus gondolkodással leleplezhető.

Nyilván függ a paranoia súlyosságától.

2020. szept. 23. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!