Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális,hogy ilyen hirtelen...

Normális,hogy ilyen hirtelen megváltozott az állapotom rossz irányba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kb 2 hónapja volt egy nagyobb összeomlásom,táppénzen is voltam,mert nem tudtam felkelni az ágyból sem.

Egyértelműen depresszió,és pánikbetegség. Kaptam akkor gyógyszert,ami után kb másfél hét után újra jól voltam. (nyugtatót,és antidepit) Most csökkentettünk rajta egy picit,de egyik napról a másikra teljesen visszaestem.

Tegnap este az orvos javaslatára újra az előző mennyiséget vettem be,de semmilyen változást nem érzek pozitív irányba. Reggel nagyon szorongva keltem,hányingerem volt,sírtam, és az összes tünetem visszajött,alig van erőm valamihez. Csak aludnék.


Mi okozhatja ezt? Az 5 napos csökkentett mennyiség,vagy esetleg már nem használnak a gyógyszerek?


Nagyon ijesztő,félek.


Köszi


2020. szept. 24. 12:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Normális. A csökkentetés okozza a tüneteidet, elvonási tünetek a neve. És gyakran előfordul, hogy a visszaemelés se segít már, mert annyira hozzá vagy szokva. Ennek meg tolerancia a neve. A legokosabb ha kicsit lassabban, és 3-4 hét szüneteket tartva folytatod a csökkentést, amíg el nem jutsz a nullához. Sajnos ezek a gyógyszerek hozzászokást okoznak, ugyanazért a hatásért egyre többet kell szedni, és nincs felső határ. Mivel az egészségedről van szó, javaslom, hogy olvasgass a benzodiazepin függőség, elvonás témában. Vagy elvonási szindróma/tünetek. Nyugtatókról leszokni még a heroinnál is nehezebb, mert előbbi tovább tart. van kismillió gyógyszermentes nyugtató technika, ezeket érdemes napi szinten csinálni. Relaxálás, meditálás, séta a természetben, kisállatok, stb stb.
2020. szept. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a választ. Nagyon szeretnék meggyógyulni,ezért kértem a csökkentést,és ez lett az eredménye. 1 héttel ezelőtt semmi bajom nem volt, ameddig szedtem rendesen.

Jövőhéten kezdek egy meditációs tréninget. Aromaterápia, masszázs, meditáció...

Nehéz út lesz, de szeretnék egészséges lenni.

Most nagyon nehéz.

2020. szept. 24. 17:20
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia mi a baj azzal ha gyógyszerrel vagy jól? Van valami mellékhatás ami miatt nem akarod szedni?
2020. szept. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Nem megoldás a gyógyszer. Nem lenne bajom akkor sem, de szeretnék majd a jövőben kisbabát, akkor viszont nagy jelentősége lesz.

2020. szept. 24. 18:26
 5/10 anonim ***** válasza:

Ja értem. Nekem már van egy kisgyermekem 7 éves úgyhogy nekem azért is kell a gyógyszer mert neki szüksége van rám.

Én nálam pedig ez sajnos családi örökség ez a fránya betegség.

De most kezdtem el szedni. 1 hónapja. Nem csak ebben látom a gyógyulást. Teljes életmódváltáson megyek keresztül. Egészséges táplálkozás, koffein száműzve.

Elkezdtem naplót vezetni. Relaxálok. Olvasok. Zenét hallgatok.

Sok sikert a gyógyuláshoz meg a kis babához.

Sikerülni fog. Csak légy türelmes.

2020. szept. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nálunk is családi örökség ez. Nem is tudom anyukám hogy bírta ki, amiken keresztül ment, de hogy amikor a hasában voltunk, biztosan megéreztük a tesóm is, és én is.


Hogy bírod?


Köszönöm, aranyos vagy. Bízom a pszichoterápiában,és az aromaterápiás relaxációban,ahová megyek szerdán. Ez így nem mehet tovább.

2020. szept. 24. 19:44
 7/10 anonim ***** válasza:

Nagyon nehezen viselem sajnos. Teljesen elvoltam keseredve. Naponta 4 pánikrohamom volt nem szűnő szorongással. Annyira hogy enni sem tudtam. Teljesen elvesztettem magam felett az irányítást. És aki nem tudja mi ez a betegség az gyakran csak legyint hogy szedjem már össze magam. És ettől néha csak még gyengébbnek érzem magam.

Nekem mind a két mamám öngyilkosságot akart elkövetni az egyiknek sikerült is.

Az apám szintén suicid volt.

Én sosem akartam öngyilkos lenni. Szeretnék élni. Egészségesen, kiegyensúlyozottan, boldogan.

Sajnos én nagyon sokat szorongtam terhesen, ezért egy hónapig voltam korházban visszatartáson. De hál istennek a kislányom egészséges cserfes okos és nagyon erős, ritkán beteg.

Vigyázz magadra.

Pszihoterápiával nagy az esélye hogy teljesen tünetmentessé válsz. A relaxációt később egyedül is tudod majd gyakorolni. Megkell tanulni kezelni a stresszt. Sajnos nekem az elfolytás volt a módszerem ezen változtatnom kell.

2020. szept. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj azért, amit írni fogok, én is pánikbeteg vagyok és szedek gyógyszert, amit csökkenteni is próbálunk a pszichiáterrel. De ha ez nálad is "családi örökség", akkor biztos, hogy ezt tovább kéne vinni?..

Kívánnád ezt a gyerekednek? Nem hiszem.

2020. szept. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Pár hónapja tudom csak hogy beteg vagyok. A kislányom 7 éves. De ha te cukor beteg vagy vagy magas a vérnyomásod azért nem mondasz le a családról nem?

Amúgy nem haragszom.

2020. szept. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A Kérdezőnek írtam, nem téged akartalak megbántani. Értettem, hogy már megvolt a gyereked, amikor ez nálad előjött.

Háát, azért a magas vérnyomás, de még talán a cukorbetegség sem olyan, ami miatt le kellene mondani egy gyerekről. De a mentális betegségek szerintem más kategória. Én pl lemondok a gyerekvállalásról. De nyilván ezt mindenki maga dönti el.

#8-as voltam)

2020. szept. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!