Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet aspergeres aki kifejezet...

Lehet aspergeres aki kifejezetten empatikus személyiség?

Figyelt kérdés

2020. szept. 25. 10:08
1 2
 1/16 vantel ***** válasza:
4%
Nem értem. Mit jelentenek azok az idegen szavak?
2020. szept. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

Az Aspergereseknek VANNAK érzéseik, és képesek másokkal együttérezni is, legfeljebb nem igazán tudják kifejezni az érzelmeiket.


(1-es: ismered esetleg a google-t? Ott meg tudod nézni, amit nem tudsz és okosabb leszel!)

2020. szept. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%
Nem azt mondom, hogy nem lehetséges de párom aspergeres és az esetek 90%-ban nem túl empatikus. Ez nagy részben annak tudható be, hogy egyszerűen képtelen rá. Ha nekem rosszul esik valami pl. azt sem képes megérteni, hogy miért. De most ilyen tök hétköznapi dolgokról beszélek nem hülye női rigolyákról. Megtanultam már az évek alatt, hogy el kell neki magyaráznom, hogy az érzéseim miértjeit.
2020. szept. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%
A párom szintén Aspergeres, és a környezetemben az egyik legempatikusabb személy. De egyrészt nem csak az számít, hogy Aspergeres vagy sem, hanem az egyénisége többi része is, másrészt az sem mindegy, mennyire erösen az, illetve, hogy milyen környezetben nött fel és milyen nevelést, értékrendet hozott amgával követendö mintaként.
2020. szept. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Tévhit, hogy autisták nem lehetnek empatikusak. Kifejezetten jellemző rájuk a hiperempátia.
2020. szept. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Phoney ***** válasza:
100%

Az aspergereseknél, autistáknál alapvetően nem az együttérzés képességével van baj. Ami nehezebben megy nekik, az a másik érzelmi állapotának felismerése és a saját érzelmeik kifejezése. Már magában ebből a kettőből is gyakran az fog lejönni, hogy "nem valami empatikus". Ha viszont tisztában vannak vele, hogy a másik hogyan érez, akkor ugyanolyan együttérzőek tudnak lenni, mint mások.

Az ugyan gyakori, hogy olyan problémával kell együttérezniük, amik az ő érzelmi életükben nem léteznek, de azt ilyenkor is átérezhetik, hogy a másiknak rossz, ez már főleg attitűd kérdése. A normális emberek is gyakran úgy éreznek együtt mások fájdalmával, hogy a konkrét problémát nem érzik át.

A rossz attitűd viszont sokat rombolhat egy aspergeres empátiáján, mert hát ha csak azt a problémát hajlandó elismerni, amit ő is ért, abból valóban lehetnek bajok.

2020. szept. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Egy ismerősömet ezzel diagnosztizálták. De nekem pl rögtön segíteni akar mindig meg látszik rajta hogy átérzi a problémámat fajdamamat. Sőt olyan mintha pont ezért keresné a társaságom mert együttérez velem. Egyebként egy tanult, olvasott emberről beszélünk. Nehezen hihető számomra dolog.
2020. szept. 25. 14:38
 8/16 anonim ***** válasza:
66%

Elég baj, ha neked nehezen hihetö!

Ha valakit ezzel diganosztizáltak, az garantáltan Aspergeres. Meg ahogy többen is írták, nekik is vannak érzelmeik, másokét is át tudják érezni, csak sokaknak az érzések kifejezésével van problémájuk.

Emellett az Asperget igen széles spektrumot ölel magába, nem mindegyiknek ugyanazon a területen problémája másokkal szemben.

Azt meg végképp nem értem, miért lenne kizáró ok, hoyg tanult, ovasott, müvelt ember - az Aspergeresek jó része kifejezetten intelligens, okos ember, ha sikerül kellöen szocializálódnia, akkor értelmileg a legfelsö rétegekbe tartozik.

2020. szept. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért lenne baj, hogy nekem nehezen hihető. Kapott gyógyszereket is amiktől elég rosszul érezte magát. Szeretnék neki segíteni, csak olyan fura ez az egész szituáció.
2020. szept. 25. 21:27
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ennyire elöítéletes vagy vele szemben.
2020. szept. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!